درباره سژین خدمات تعرفه ها پیوستن به ما مقالات راهنمای سریع خریداران راهنمای سریع تامین کنندگان ثبت شکایات پشتیبانی ۰۲۱ - ۴۹۱۴۷۰۰۰ تلگرام پشتیبانی
مقایسه پیشنهادات فروش

پیشنهادات فروش ... مشاهده پیشنهاد فروش بیشتر

هیچ پیشنهاد فروش یافت نشد

تامین کننده ها ... مشاهده شرکت های بیشتر

هیچ شرکتی یافت نشد

پنجره دوجداره چیست و اجزای تشکیل دهنده آن کدام اند؟

هیچ مقاله ای یافت نشد

دسته بندی: پنجره
به این مقاله امتیاز دهید

نویسنده: مهرنوش رحمتی
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۷
نظرات: ۰
بازدید: ۱۴۰
پنجره دوجداره چیست و اجزای تشکیل دهنده آن کدام اند؟

اگر شما به یک نمایشگاه کالا بروید و از فروشنده در مورد محصولاتی که باعث صرفه جویی در انرژی ساختمان می شوند سوال کنید، قطعا او در میان حرف هایش درباره خرید پنجره دوجداره و مزایای آن با شما صحبت خواهد کرد. پنجره دوجداره نوعی شیشه عایق است که در تابستان از ورود گرما به داخل ساختمان و در زمستان از ورود سرما به داخل جلوگیری می کند.


پنجره دوجداره چیست و چه اجزایی دارد؟


پنجره عایق که اغلب پنجره دوجداره نامیده می شود، ترکیبی از دو یا چند صفحه شیشه ای است که با استفاده از یک اسپیسر از هم جدا شده اند و با یک درزگیر اولیه و یک درزگیر کمکی کاملا نفوذناپذیر و مهر و موم شده اند تا یک پنجره ساخته شود که در بین صفحات شیشه ای آن فضایی وجود دارد که با هوا پر شده است.


پنجره دوجداره عملکرد حرارتی و دمایی را بهبود می بخشد، بنابراین به طور قابل توجهی باعث کاهش هزینه های مربوط به سیستم های گرمایشی و تهویه مطبوع می شود. همچنین، این نوع پنجره ها باعث کاهش تراکم هوای سرد در داخل منزل شده و به این ترتیب شما می توانید با خیال راحت و بدون احساس سرما کنار پنجره بنشینید و از منظره بیرون لذت ببرید. از طرفی، آنها فضای داخلی قابل استفاده در خانه و ساختمان را افزایش می دهند.


شیشه کنترل کننده انرژی


پنجره های دوجداره معمولا با شیشه هایی با قابلیت انتشار کم یا همان شیشه های کنترل کننده انرژی ساخته می شوند که دارای پوششی هستند که نور فرابنفش و مادون قرمزی که از پنجره عبور می کند را کاهش می دهند. آنها به تنظیم درجه حرارت (و مصرف انرژی) در خانه کمک می کنند، به این طریق که جهت گرما را از سمتی که می آید دوباره تغییر می دهند.
پوشش های کنترل کننده انرژی از روکش های نازک میکروسکوپی ساخته شده اند که مواد تشکیل دهنده آنها گرما را خیلی بهتر از اینکه جذب کنند بازتاب می کنند.

 

اجزای تشکیل دهنده پنجره دوجداره

پنجره دوجداره چیست


شیشه پنجره دوجداره


 شیشه های پنجره دوجداره می توانند ضخامت و انواع مختلفی داشته باشند. در مناطقی که ایمنی یا استحکام اولویت اصلی است، ممکن است از شیشه های لمینیت یا سکوریت استفاده شود. همان طور که قبلا گفتیم پنجره های دوجداره از دو یا چند صفحه شیشه ای تشکیل شده اند که همچنین نیاز است که عایق گرما یا عایق صدا نیز باشند. شیشه های ضخیم تر گران تر، اما کارآمدتر هستند.


اسپیسرها یا جداکننده ها


پنجره های دوجداره از یک اسپیسر برای جدا کردن دو پانل شیشه ای بهره می برند که در لبه های قاب پنجره به یکدیگر وصل می شوند. 


قاب پنجره دوجداره


انواع مختلف پنجره دوجداره در مکان ها و موقعیت های زیادی مورد استفاده قرار می گیرند که در آنها کارایی و بهره وری مهم است. معمولا برای جلوگیری از هدر دادن گرما، پنجره های دوطرفه، پنجره های بزرگ، پنجره های لولایی و پنجره های سقفی را به صورت پنجره دوجداره و با استفاده از شیشه های عایق می سازند. 


گاز 


گازی که بین صفحات شیشه ای پنجره دوجداره استفاده می شود، بستگی به تولیدکننده پنجره داشته و هر کدام از گازهای مختلفی استفاده می کنند. به طور کلی، از یک گاز بی اثر مانند آرگون، کریپتون یا ترکیبی از هر دو استفاده می شود که باعث ایجاد یک مانع عایق بین داخل و خارج از منزل می شوند.

نظر خود را در مورد این مقاله بنویسید

کاربر گرامی لطفا نظر خود را در باکس زیر نوشته و پس از مطالعه قوانین و مقررات وب سایت سژین کلید ارسال را کلیک کنید. نظر شما پس از بررسی کارشناسان در وب سایت منتشر خواهد شد.


نظرات کاربران

ارسال نظر
قیمت روز