درباره سژین خدمات پیوستن به ما مقالات راهنمای سریع خریداران راهنمای سریع تامین کنندگان ثبت شکایات
به صورت کاملا رایگان آگهی خود را ثبت کنید و به سادگی محصول خود را به خریداران معرفی کنید اطلاعات بیشتر
مقایسه پیشنهادات فروش

پیشنهادات فروش ... مشاهده پیشنهاد فروش بیشتر

هیچ پیشنهاد فروش یافت نشد

تامین کننده ها ... مشاهده شرکت های بیشتر

هیچ شرکتی یافت نشد

رگلاژ پنجره دوجداره

هیچ مقاله ای یافت نشد

دسته بندی: پنجره
به این مقاله امتیاز دهید

نویسنده: مهرنوش رحمتی
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۷
نظرات: ۰
بازدید: ۸۵۶
رگلاژ پنجره دوجداره چیست و به چه صورت انجام می شود؟

در این مقاله ابتدا توضیح می دهیم که رگلاژ پنجره دوجداره به چه معناست و سپس نحوه رگلاژ پنجره دوجداره را به شما آموزش می دهیم. با سژین همراه باشید.

منظور از رگلاژ پنجره دوجداره چیست؟

رگلاژ پنجره دوجداره به فرآیندی گفته می شود که در آن پنجره دوجداره به شکلی صحیح و متوازن در قاب خود جای گرفته و حرکت کند به صورتی که بسیار راحت و روان باز و بسته شود.

رگلاژ پنجره دوجداره باعث می شود که ساختمان تا حد زیادی در برابر سرما، گرما و آلودگی صوتی عایق بندی شود.

 

enlightened تنها کافی است کلیک کنید enlightened

 

اگر درب و پنجره دوجداره به درستی رگلاژ نشود، مشکلاتی به وجود می آید از قبیل: ورود گرد و خاک، صدا، سرما و گرما، مشکلاتی در باز و بسته کردن پنجره، باز نشدن دستگیره، درست کار نکردن یراق آلات و تغییر حالت های بازشو پنجره.

چه زمانی باید پنجره دوجداره را رگلاژ کرد؟

اگر پنجره دوجداره upvc به راحتی باز و بسته نشده، در نقاطی گیر کند و به صورت روان باز و بسته نشود، باید رگلاژ شود. به علاوه، اگر پنجره را به طور کامل ببندید، اما باز هم احساس کنید که سرما، گرما، سر و صدا یا گرد و خاک وارد می شود، یعنی پنجره کاملا کیپ نشده و زمانی که بسته است، بین قاب و بازشوی پنجره درزی وجود دارد. در این صورت نیز پنجره دوجداره شما به رگلاژ نیاز داشته و با انجام این کار مشکل شما حل می شود.

رگلاژ پنجره دوجداره

نحوه رگلاژ پنجره دوجداره

  1. اولین کاری که در رگلاژ پنجره دوجداره باید انجام دهید، خارج کردن کاور لولای پنجره است. برای انجام این کار پنجره را باز کنید و سپس کاور آن را با استفاده از یک پیچ گوشتی یا آچار آلن آزاد کرده و جا به جا کرد.
  2. در این مرحله برای رگلاژ کردن، باید بتوان لنگه بازشو پنجره دوجداره را در محور افقی و عمودی آن جا به جا کرده و حرکت داد. برای اینکه پنجره بتواند در محور افقی حرکت کند باید پیچ رگلاژی را که به صورت افقی است با استفاده از آچار آلن 5 میلیمتری باز و بسته کرد. وقتی پیچ رگلاژی لنگه بازشوی پنجره دوجداره را باز و بسته کنید، آنگاه پنجره به صورت افقی حرکت کرده و جا به جا می شود. پیچ را تا جایی باید حرکت داد که وقتی لنگه بازشو را در جهت افقی می بندید، عدم انطباق به طور کامل برطرف شده و رگلاژ به طور صحیح انجام شود.
  3. برای اینکه رگلاژ عمودی پنجره دو جداره به صورت دقیق انجام شود، باید از پیچ بالای لولای 3D و آچار آلن 4 میلیمتری استفاده کنید. اول از همه باید کاور لولای پنجره را باز کرده و به کمک آچار آلن پیچ را برگردانید. اگر پیچ را در جهت ساعتگرد بچرخانید، لنگه بازشو به طرف بالا و اگر آن را پاد ساعتگرد بچرخانید، در جهت پایین حرکت خواهد کرد. برای اینکه رگلاژ پنجره دوجداره به صورت کامل و صحیح انجام گیرد، رگلاژ در هر دو جهت افقی و عمودی باید به صورت موازی انجام شده تا پنجره بتواند به بهترین شکل ممکمن باز و بسته شود.

نحوه رگلاژ پنجره دوجداره

توصیه: بهتر است تعمیر و رگلاژ پنجره دوجداره را به تعمیرکار و افراد متخصص بسپارید تا بعدا مشکلی پیش نیاید و رگلاژ به بهترین شکل ممکن صورت گیرد.

نظر خود را در مورد این مقاله بنویسید

کاربر گرامی لطفا نظر خود را در باکس زیر نوشته و پس از مطالعه قوانین و مقررات وب سایت سژین کلید ارسال را کلیک کنید. نظر شما پس از بررسی کارشناسان در وب سایت منتشر خواهد شد.


نظرات کاربران

ارسال نظر
قیمت روز