درباره سژین خدمات تعرفه ها پیوستن به ما مقالات راهنمای سریع خریداران راهنمای سریع تامین کنندگان ثبت شکایات پشتیبانی ۰۲۱ - ۴۹۱۴۷۰۰۰ تلگرام پشتیبانی
مقایسه پیشنهادات فروش

پیشنهادات فروش ... مشاهده پیشنهاد فروش بیشتر

هیچ پیشنهاد فروش یافت نشد

تامین کننده ها ... مشاهده شرکت های بیشتر

هیچ شرکتی یافت نشد

قیمت بتن آماده

هیچ مقاله ای یافت نشد

دسته بندی: فرآورده های بتنی
به این مقاله امتیاز دهید

نویسنده: مینا فعال
تاریخ انتشار: ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۸
نظرات: ۰
بازدید: ۱۹۶
قیمت بتن آماده

یکی از نیازهای هر ساخت و ساز بتن آماده می باشد. بتن ها انواع مختلفی دارند و قیمت بتن آماده نسبت به نوع آن متغییر می باشد. قیمت بتن آماده ثابت نیست و سریع تغییر میکند و هر شرکت نسبت به کیفیت بتن خود قیمت مورد نظر خود را دارد.

انواع بتن آماده براساس عیار


بتن آماده استاندارد با عیار ۱۵۰ و رده مقاومتی C10
بتن آماده استاندارد با عیار ۲۰۰ و رده مقاومتی C12
بتن آماده استاندارد با عیار ۲۵۰ و رده مقاومتی C16
بتن آماده استاندارد با عیار ۳۰۰ و رده مقاومتی C20
بتن آماده استاندارد با عیار ۳۵۰ و رده مقاومتی C25
بتن آماده استاندارد با عیار ۴۰۰ و رده مقاومتی  C30
علام بعد از حرف “C” بیانگر مقاومت مشخصه بتن بر حسب مگا پاسکال (MPa) می‌باشند.
‌بتنهای رده C16 و بالاتر در بتن آرمه به کار می‌روند. استفاده از بتن C12 در سازه‌های بتن آرمه تنها با داشتن توجیه مستدل و کافی مجاز است. بتنهای رده‌های‌پایین‌تر نباید در بتن آرمه به کار برده شوند.

بتن آماده

عوامل موثر بر قیمت بتن آماده


قیمت هر متر مکعب به چندین عامل بستگی دارد یکی از این عوامل عیار بتن است که اگر بتن پایین باشد ( بتن مگر) و اگر عیار بالا داشته باشد ( بتن اصلی ) گفته می شود و براساس این عیار قیمت آن تغییر می کند.
بتن مگر با عیار 150 و بتن اصلی با عیار 350 موجود است و تفاوت این دو اختلاف مخلوط سیمان می باشد.
یکی دیگر از عواملی که در قیمت بتن آماده موثر است اندازه می باشد یعنی زمانی که شما 9 مترمکعب سفارش میدهید با 90 مترمکعب قیمت بسیار متفاوتی دارد.
محلی که شما بتن آماده را از آن تهیه می کنید نقش مهمی در قیمت بتن آماده دارد. این که شما بتن دولی و یا ازاد تهیه می کنید و چه مسافتی از کارخانه  تا محل کار شما است نیز موثر می باشد.
یکی از کارهایی که به تازگی انجام می شود تا عیار بتن را بیشتر نشان دهند رنگ کردن سیمان بتن می باشد ولی این کار هیچ تاثیری در کیفیت و عیار بتن ندارد.
امروزه کارخانه های بتن رو به افزایش هستند اما همه کارخانه ها از بتن با کیفیت با عیار بالا استفاده نمی کنند و معدود کارخانه هایی وجود دارند که با بالا رفتن قیمت بتن آماده از کیفیت بتن کم نکرده و با همان کیفیت در اختیار مردم قرار می دهند. ما با خواندن این مقاله بتن آماده را می شناسید.

نظر خود را در مورد این مقاله بنویسید

کاربر گرامی لطفا نظر خود را در باکس زیر نوشته و پس از مطالعه قوانین و مقررات وب سایت سژین کلید ارسال را کلیک کنید. نظر شما پس از بررسی کارشناسان در وب سایت منتشر خواهد شد.


نظرات کاربران

ارسال نظر
قیمت روز