درباره سژین خدمات پیوستن به ما مقالات راهنمای سریع خریداران راهنمای سریع تامین کنندگان ثبت شکایات
مقایسه پیشنهادات فروش

پیشنهادات فروش ... مشاهده پیشنهاد فروش بیشتر

هیچ پیشنهاد فروش یافت نشد

تامین کننده ها ... مشاهده شرکت های بیشتر

هیچ شرکتی یافت نشد

ساندویچ پانل سقفی، پرکاربردترین ساندویچ پانل 

هیچ مقاله ای یافت نشد

دسته بندی: مصالح ساختمانی
به این مقاله امتیاز دهید

نویسنده: مهرنوش رحمتی
تاریخ انتشار: ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۸
نظرات: ۰
بازدید: ۸۵۷
ساندویچ پانل سقفی، پرکاربردترین ساندویچ پانل 

یکی از مصالح ساختمانی مدرن ساندویچ پانل است که به دلیل استفاده از مواد و ترکیبات سبک در ساخت آنها از وزن کمی برخوردارند. آنها از دو ورق تشکیل شده اند که در میان آنها یک لایه عایق قرار گرفته است. این محصولات جایگزین مناسبی برای مصالح سنتی مانند آجر و سیمان هستند. ساندویچ پانل سقفی یکی از انواع ساندویچ پانل ها می باشد که بسیار پرکاربرد بوده و مزیت های صنعتی زیادی دارد. 


کاربرد ساندویچ پانل سقفی


ساندویچ پانل سقفی دو کاربرد مهم دارد: اول اینکه برای عایق بندی سقف مورد استفاده قرار گرفته و همچنین به عنوان مصالح ساختمانی برای ساختن سقف ها کاربرد دارد. آنها به دلیل ظاهر منظم و متمایزی که دارند در یک نگاه تشخیص داده می شوند. 
نکته بسیار مهمی که در ساخت ساندویچ پانل ها خصوصا ساندویچ پانل های سقفی اهمیت دارد، مستحکم و بادوام بودن آنهاست؛ چرا که آنها نه تنها باید وزن خود را تحمل کنند، بلکه باید بار زیاد برف ها و فشار بادها را نیز تاب بیاورند.


مقاومت و دوام بالای ساندویچ پانل سقفی

 

ساندویچ پانل سقفی


در بازار امروزی، ساندویچ پانل سقفی تقاضای بسیار بالایی دارد و دلیل آن هم مقاومت آن در برابر عوامل محیطی خارجی و داخلی می باشد.
به عنوان مثال این ساندویچ پانل ها در برابر شرایط خارجی مانند باد، باران، گرمای خورشید، بار برف و عوامل داخلی ساختمان مانند بخار و رطوبت مقاوم هستند.
همه عوامل گفته شده در بالا بر کارایی و عملکرد سقف های ساختمان اثر می گذارند که در این میان ساندویچ پانل سقفی با مقاومت خوبی که در برابر این فاکتورها دارد گزینه مناسبی برای خرید می باشد. سقف ساختمان مناسب باید بتواند جریان هوا را کنترل و کاهش دهد، به طوری که بتواند اتلاف گرما و سرما را در خانه کاهش دهد. ساندویچ پانل سقفی همه این مزایا را دارد.


ساندویچ پانل سقفی سازگار با محیط زیست

 

یک نوع خاص از پانل های سقفی، ساندویچ پانل سقفی سازگار با محیط زیست است. سطح زیرین این نوع پانل ها به جای فولاد با فویل آلومینیومی روکش شده است. 
ساندویچ پانل سقفی سازگار با محیط زیست دارای مزایای زیادی است. فویل آلومینیومی که در ساخت آنها به کار می رود، به طور قابل توجهی در برابر موادی مانند آمونیاک مقاوم است که این ماده می تواند بر محیط زیست اثرات منفی داشته باشد.
 در نتیجه، این نوع ساندویچ پانل های سقفی برای استفاده در ساختمان های موجود در زمین های کشاورزی مانند اصطبل ها، انبارغله و طویله ها مناسب هستند.

نظر خود را در مورد این مقاله بنویسید

کاربر گرامی لطفا نظر خود را در باکس زیر نوشته و پس از مطالعه قوانین و مقررات وب سایت سژین کلید ارسال را کلیک کنید. نظر شما پس از بررسی کارشناسان در وب سایت منتشر خواهد شد.


نظرات کاربران

ارسال نظر
قیمت روز