درباره سژین خدمات تعرفه ها پیوستن به ما مقالات راهنمای سریع خریداران راهنمای سریع تامین کنندگان ثبت شکایات پشتیبانی ۰۲۱ - ۴۹۱۴۷۰۰۰ تلگرام پشتیبانی
مقایسه پیشنهادات فروش

پیشنهادات فروش ... مشاهده پیشنهاد فروش بیشتر

هیچ پیشنهاد فروش یافت نشد

تامین کننده ها ... مشاهده شرکت های بیشتر

هیچ شرکتی یافت نشد

چه عواملی بر قیمت ساندویچ پانل تاثیر می گذارند؟

هیچ مقاله ای یافت نشد

دسته بندی: مصالح ساختمانی
به این مقاله امتیاز دهید

نویسنده: مهرنوش رحمتی
تاریخ انتشار: ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸
نظرات: ۰
بازدید: ۱۹۸
چه عواملی بر قیمت ساندویچ پانل تاثیر می گذارند؟

ساندویچ پانل، محصولی سبک و مقاوم


ساندویچ پانل، سازه ای است که از سه لایه تشکیل شده است که شامل یک هسته با چگالی کم می باشد که در بین دو صفحه فلزی قرار گرفته است. این محصول، جایگزین بسیار مناسبی برای مصالح ساختمانی سنتی است و در ساخت و سازهایی که به مصالح سبک با استحکام بالا نیاز دارد، مورد استفاده قرار می گیرد.


قیمت مناسب ساندویچ پانل، عامل مهم انتخاب آن


مزیت مهمی که ساندویچ پانل نسبت به مصالح ساختمانی قدیمی دارد، قیمت ساندویچ پانل بوده که یکی از فاکتورهای اصلی است که در هنگام انتخاب و خرید مورد توجه افراد به خصوص مدیران پروژه های ساختمانی و کارفرمایان قرار می گیرد.
این مصالح ساختمانی برخلاف اینکه سبک بوده و وزن کمی دارند، اما مقاومت و استحکام بسیار خوبی دارند و در عین حال در انواع مختلفی به بازار عرضه می شوند که پرکاربردترین آنها ساندویچ پانل سقفی و دیواری است.
پس همان طور که گفتیم، در هنگام ساخت و ساز و اجرای ساختمان ها و سازه های صنعتی، قیمت ساندویچ پانل از فاکتورهای مهم و تاثیرگذار بر تصمیم کارفرمایان و مدیران پروژه می باشد. این پانل ها به طور معمول در متراژهای بالا خریداری می شوند. از اینرو، قیمت ساندویچ پانل، نقش مهمی را در توافق و نوع همکاری مدیران پروژه و تولیدکنندگان ساندویچ پانل ایفا می کند.

قیمت ساندویچ پانل


عوامل متعددی بر قیمت ساندویچ پانل تاثیر می گذارند، از جمله: ضخامت ساندویچ پانل، نوع هسته آن که می تواند عایق صوتی و حرارتی نیز باشد، عایق مورد استفاده در ساخت آن، تراکم عایق، ابعاد، وزن، اتصالات و پروفیل مورد استفاده در ساخت فولاد یا همان جنس صفحات فلزی.
ساندویچ پانل های که به طور همزمان عایق صدا، رطوبت، سرما و گرما باشند و وزن کمتری داشته باشند، نسبت به انواع دیگر مانند پانل های دارای عایق پلی اورتان قیمت بیشتری دارند. به همین دلیل است که مهم ترین عاملی که بر قیمت ساندویچ پانل تاثیرگذار است، جنس آنهاست.
جنس ورقه های فلزی که معمولا به عنوان پوشش خارجی ساندویچ پانل ها به کار می روند، ورقه های آلومینیومی، گالوانیزه فولادی و ورقه هایی آلیاژ از جنس روی و آلومینیوم است. هر کدام از این انواع ورقه ها خصوصیات و قیمت متفاوتی دارند.
در بازار مصالح ساختمانی، ساندویچ پانل ها به صورت متر مربع به فروش می رسند. بنابراین با در نظر گرفتن نوع صفحات فلزی، جنس عایق یا همان فوم آن و ابعاد آنها، قیمت هر متر مربع ساندویچ پانل محاسبه می شود.

نظر خود را در مورد این مقاله بنویسید

کاربر گرامی لطفا نظر خود را در باکس زیر نوشته و پس از مطالعه قوانین و مقررات وب سایت سژین کلید ارسال را کلیک کنید. نظر شما پس از بررسی کارشناسان در وب سایت منتشر خواهد شد.


نظرات کاربران

ارسال نظر
قیمت روز