درباره سژین خدمات تعرفه ها پیوستن به ما مقالات راهنمای سریع خریداران راهنمای سریع تامین کنندگان ثبت شکایات پشتیبانی ۰۲۱ - ۴۹۱۴۷۰۰۰ تلگرام پشتیبانی
مقایسه پیشنهادات فروش

پیشنهادات فروش ... مشاهده پیشنهاد فروش بیشتر

هیچ پیشنهاد فروش یافت نشد

تامین کننده ها ... مشاهده شرکت های بیشتر

هیچ شرکتی یافت نشد

ترمووود چیست؟

هیچ مقاله ای یافت نشد

دسته بندی: نمای ساختمان
به این مقاله امتیاز دهید

نویسنده: مینا فعال
تاریخ انتشار: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸
نظرات: ۰
بازدید: ۹۸
ترمووود چیست؟

انجمن بین المللی ترمووود در سال 2000 تاسیس شد. امروزه، شانزده عضو از هشت کشور وجود دارد. استفاده از ترمووود به طور مداوم در حال افزایش است و هدف از این انجمن افزایش محصولات ترمووود است.
محصولات ترمووود به خوبی برای برنامه های کاربردی مورد نیاز شرایط آب و هوایی است. ترمووود با دوام، استحکام و انتخاب 100٪ طبیعی برای خواسته های معماری چوبی مدرن است. چشم انداز زیبا، ثبات ابعاد و مواد غیر رزین باعث می شود که محصولات نیز برای دکوراسیون داخلی مطلوب باشند.
ترمووود بوسیله حرارت دادن چوب نرم اسکاندیناوی به درجه حرارت در حدود 180 تا 230 درجه در کوره های اتاق مخصوص تا 96 ساعت ایجاد می شود. این فرآیند باعث تغییرات شیمیایی و ساختاری در داخل چوب می شود که بعضی از ویژگی های آن را تغییر می دهد.
ترمووود یک ماده از چوب تولید شده با استفاده از روش های طبیعی، گرما و بخار است. اصلاح حرارتی، ویژگی های فنی چوب را بهبود می بخشد و ترمووود غیر سمی، ابعاد پایدار، مقاوم در برابر فرسایش و رزین آزاد است. ترمووود می تواند در داخل یا خارج از منزل، در هر آب و هوایی استفاده شود. بخار به عنوان یک گاز محافظ مورد استفاده قرار می گیرد و به جلوگیری از تقسیم چوب و آسیب رساندن در طول زمان کمک می کند.

ترمووود

 

این فرآیند باعث تغییرات شیمیایی و ساختاری در داخل چوب می شود که بعضی از ویژگی های آن را تغییر می دهد.


برخی از خصوصیات و ویژگی هایی که ترمووود نما


ابعاد پایدار 


 گرمای شدید چوب که در طول تولید در معرض آن قرار می گیرد، عمیق به هسته می رسد و باعث می شود همه رطوبت و رزین از چوب خارج شود. بنابراین، ترمووود به تغییرات رطوبت واکنش نشان نمی دهد، به طرز چشمگیری به عنوان چوب بدون رطوبت (خطر تورم، ترک خوردگی و انقباض) کاهش می یابد. چوب همچنین نمک و یا رزین را حتی در دمای بالا ترشح نمی کند.

 دوستی با محیط زیست 


 چوب نرم که برای تولید ترمووودنما تولید می شود از جنگل های معتبر تحت کنترل PEFC و به هیچ عنوان مواد شیمیایی و یا مواد خارجی در طول تولید آن درگیر نیست، Thermowood مواد سازگار با محیط زیست تولید شده با استفاده از تنها روش های طبیعی است.


مقاومت به  قارچ ها 


با توجه به فرآیند گرم شدن، همی سلولز، چوب حاوی مواد مغذی مناسب، اجازه رشد پوسیدگی و قارچ ها نیست.


افزایش طول عمر


 هنگامی که چوب با گرما درست می شود، طول عمر آن طولانی است. این بستگی به گرمای دقیقی که چوب در معرض آن قرار می گیرد دارد تا چه حد انتظار می رود زندگی کند، اما به طور کلی دمای بالاتر، طول عمر طولانی تر است.


بهبود عایق 


 چوب که حرارت داده شده بسیار متخلخل نسبت به چوب درست نشده است، به طور قابل توجهی بهبود خواص عایق آن انجام شده است.
 

 

ترمووود1


طبقه بندی استاندارد ترمووودها


دو نوع تغییر گرما وجود دارد. گونه های چوب نرم و چوب سخت، طبقه بندی جداگانه ای دارند، از آنجا که ویژگی های آنها کاملا متفاوت است. هنگامی که دمای تغییرات بیش از 200 درجه سانتیگراد باشد، خواص آن به سرعت تغییر می کند.

ترمووود فنلاند 

یکی از بهترین انواع ترمووود، ترموود فنلاند می باشد چرا که دارای یک سری ویژگی های خاص می باشد. 1. در رنگ ها و طرح های متنوع وجود دارد. 2. کیفیت بالاتری برخوردار می باشد و این خود باعث شده تا قیمت بیشتری نسبت به دیگر ترمووودها داشته باشد. 3. در مراحل تولید ترموود فنلاند به هیچ عنوان از مواد شیمیایی استفاده نمی شود و سازگار با طبیعت می باشد. 4. یک عایق صوتی و عایق حرارتی به حساب می آید. ترمووود ابتدا از فنلاند تولید شده و اولین کشور تولید کننده بوده و بعد ها به کشور های دیگر رفته است. 

 

قیمت ترمووود

عوامل زیادی بر قیمت ترمووود تاثیر دارد. یکی از این موارد کیفیت و نوع ترمووود می باشد ترموووود ها از نظر کیفیت به سه دسته A,B,C تقسیم می شود که A  بهترین و با کیفیت ترین نوع آن می باشد. هنگام خرید متراژ بر قیمت ترمووود تاثیرگذار است. گارانتی یکی از عوامل مهم در هنگام خرید ترمووود می باشد که بسیار مهم است و بر قیمت ترمووود موثر می باشد.

گارانتی انواع مختلفی دارد. 1. گارانتی خود چوب  2. گارانتی رنگ چوب  3. گارانتی هر دو را با هم دارد به اضافه ی نصب.

ترموود ارزان

یک سری از وارد کننده ها به کیفیت ترمووود توجه ندارند و ترمووود ارزان تری را در بازار آورده که یک سری معایب دارد. بهتر است قبل از این که قیمت کم آن توجه کنید موارد دیگر را در نظر بگیرید.از جمله کیفیت و طول عمر ترموود، گارانتی ترموود، کیفیت رنگ و ضخامت ترموود از عوامل مهم هستند که ممکن است ترمووود ارزان این موارد را رعایت نکرده باشد.ترمووود ارزان ممکن است به دلیل ضعف رنگ و مقاومت پوسته  در برابر آفتاب باشد. ترمووود با کیفیت بدون استفاده از کوچکترین مواد شیمیایی تولید می شود.

نظر خود را در مورد این مقاله بنویسید

کاربر گرامی لطفا نظر خود را در باکس زیر نوشته و پس از مطالعه قوانین و مقررات وب سایت سژین کلید ارسال را کلیک کنید. نظر شما پس از بررسی کارشناسان در وب سایت منتشر خواهد شد.


نظرات کاربران

ارسال نظر
قیمت روز