درباره سژین خدمات تعرفه ها پیوستن به ما مقالات راهنمای سریع خریداران راهنمای سریع تامین کنندگان ثبت شکایات پشتیبانی ۰۲۱ - ۴۹۱۴۷۰۰۰ تلگرام پشتیبانی
مقایسه پیشنهادات فروش

پیشنهادات فروش ... مشاهده پیشنهاد فروش بیشتر

هیچ پیشنهاد فروش یافت نشد

تامین کننده ها ... مشاهده شرکت های بیشتر

هیچ شرکتی یافت نشد

پشم سنگ تخته ای

هیچ مقاله ای یافت نشد

دسته بندی: تاسیسات
به این مقاله امتیاز دهید

نویسنده: سحر فیض ثانی
تاریخ انتشار: ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸
نظرات: ۰
بازدید: ۹۷
پشم سنگ تخته ای

پشم سنگ (rockwool) را به عنوان یک عایق می شناسیم که از ذوب کردن سنگ بازالت از گروه سنگ های آدزین در دمای 1600 درجه سانتی گراد به دست می آید. پس از آن با روشهایی ای مواد مذاب را به الیافی زیر تبدیل می نمایند. به غیر از این رشته های به هم تنیده شده از روغن ها و برخی مواد دیگر در داخل این محصول جهت فرم دهی استفاده می شود که می تواند به آن خاصیت ضد آب نیز بدهد. امروز در این مقاله از سژین به بررسی نوعی از انواع پشم سنگ با عنوان پشم سنگ تخته ای می پردازیم.

پشم سنگ تخته ای چیست؟

پشم سنگ تخته ای بر خلاف دیگر انواع آن بیشتر تحت فشار قرار گرفته است و به صورت تخته هایی متناسب با ضخامت مورد نیاز شما در می آیند. به طور معمول ضخامت این تخته ها بین مقدار 2 تا 10 سانتی متر می باشد. این عایق ها موارد کاربرد بسیاری در منازل دارند. یکی از دلایل این کاربردهای فراوان، قدرت جذب بالای آن برای کاهش صدا می باشد. قرار گیری پشم سنگ تخته ای در دیوار و سقف می تواند به عنوان یک عایق صوتی عمل نماید. 

پشم سنگ تخته ای چیست

پشم سنگ تخته ای قابلیت رنگ آمیزی دارد و می تواند در داخل دیوار و سقف به راحتی نصب شود. در نصب پشم سنگ می توانید فضاهای لازم برای عبور سیم و لوله های مورد نیاز را نیز قرار دهید. برای نصب پشم سنگ می توانید از دیوارهای گچی پیش ساخته و یا کاغذ آلومینیم استفاده کنید که می تواند از نفوذ رطوبت نیز جلوگیری نماید. 

مزیت استفاده از پشم سنگ تخته ای

 • عایق صوتی 
 • سبک و با دوام 
 • انعطاف پذیری بالا
 • عایق حرارتی
 • قالبت ضد آب
 • ایمن 
 • نصب آسان و راحت پشم سنگ تخته ای 

پشم سنگ تخته ای در کجا استفاده می شود؟

همانطور که گفتیم پشم سنگ تخته ای به علت مقاومت و همچنین استحکام بالا می تواند در بین جداره های دیوار و سقف مورد استفاده قرار گیرد. بر اساس مشخصات فنی پشم سنگ از این نوع، می تواند به عنوان عایق صوتی و حرارتی کاربری خوبی داشته باشد. همین عامل باعث شده است تا مصارف بسیاری از این نوع از پشم های معدنی مورد استفاده قرار گیرد. 

به عنوان مثال در سالن های کنفرانس، تئاترها و ... از اسن خاصیت برای آکوستیک کردن فضا استفاده می شود. از جمله موارد دیگر کاربردهای این محصول در صنعت می توان موارد زیر را نام برد:

 • صنایع پالایشگاهی
 • پتروشیمی
 • کانکس ها 
 • ....

و البته بسیاری کاربرد های دیگر که انواع پشم سنگ را به محصولی پر کاربرد تبدیل کرده است. 

نظر خود را در مورد این مقاله بنویسید

کاربر گرامی لطفا نظر خود را در باکس زیر نوشته و پس از مطالعه قوانین و مقررات وب سایت سژین کلید ارسال را کلیک کنید. نظر شما پس از بررسی کارشناسان در وب سایت منتشر خواهد شد.


نظرات کاربران

ارسال نظر
قیمت روز