درباره سژین خدمات تعرفه ها پیوستن به ما مقالات راهنمای سریع خریداران راهنمای سریع تامین کنندگان ثبت شکایات پشتیبانی ۰۲۱ - ۴۹۱۴۷۰۰۰ تلگرام پشتیبانی
مقایسه پیشنهادات فروش

پیشنهادات فروش ... مشاهده پیشنهاد فروش بیشتر

هیچ پیشنهاد فروش یافت نشد

تامین کننده ها ... مشاهده شرکت های بیشتر

هیچ شرکتی یافت نشد

نصب آسانسور چگونه انجام می شود؟

هیچ مقاله ای یافت نشد

دسته بندی: آسانسور و پله برقی
به این مقاله امتیاز دهید

نویسنده: مهرنوش رحمتی
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۸
نظرات: ۰
بازدید: ۱۲۰
نصب آسانسور چگونه انجام می شود؟

در این مطلب قصد داریم روند نصب آسانسور به ویژه آسانسور هیدرولیکی و کابین دار و نکاتی که در حین روند نصب باید به آن دقت کنید را شرح دهیم. با سژین همراه باشید.
فرآیند نصب آسانسور بسته به نوع آسانسور و مکان نصب میتواند متفاوت باشد. به عنوان مثال برای آسانسورهای بدون کابین، فرآیند نصب آسان است که شامل نصب بالابر، کابل کشی، برق کشی و ایجاد سوراخ در بین طبقات می شود. 
فرایند نصب آسانسورهای کابین دار نیز می تواند متغیر باشد و به این عوامل بستگی دارد که آیا شما به یک اتاق کنترل جداگانه نیاز دارید، یا قرار است کابین آسانسور پنهان باشد یا خیر و همچنین به مکانی که کابین قرار می گیرد. استفاده از کابین پنهان باعث می شود که روند نصب آسانسور به کلی تغییر کند.

نصب آسانسور


طریقه نصب آسانسور کابین دار


اگر شما برای ساختمان خود به آسانسور کابین دار نیاز داشته باشید، روش رایج نصب آسانسور به این طریق است که ابتدا گودال هایی بتنی ایجاد می کنید که ضخامت کف آنها 30 سانتی متر (12 اینچ) و دیوارهای آنها 20 سانتی متر (8 اینچ) است. در این گودال های بتنی، درست جایی که ورودی درب های آسانسور قرار می گیرد برش داده می شود که می تواند بسته به نیاز شما و سایز کابین به اندازه یک راهرو عریض باشد و یا به اندازه یک درب استاندارد باریک باشد. 
توجه داشته باشید که کابین ها نمی توانند بزرگ تر از 1.6 متر مربع (18 فوت مربع) باشند. اگر اسانسور شما به یک اتاق کنترل نیاز داشته باشد، در مرحله بعدی نصب خواهد شد. اندازه اتاق کنترل بسته به موتور آسانسور متغیر است، اما برای دسترسی آسان، درب ورودی این اتاق حداقل باید 75 سانتی متر (30 اینچ) عرض داشته باشد. 


نصب آسانسور هیدرولیکی


 برای مثال، آسانسورهای هیدرولیکی به ماشین آلاتی نیاز  دارند که در بالا یا زیر آسانسور و داخل کابین نصب شوند. در هر صورت، برق کشی در منطقه اجرا می شود، و سپس کابین درست در محل نصب ساخته می شود.
آسانسورهای با بالابرهای هیدرولیکی و کابل های درام نیز به نوعی پنل دسترسی نیاز دارند که در داخل کابین ساخته شوند تا بتوان تعمیر و نگهداری را به طور منظم انجام داد. 


آسانسور مدرن


اکثر آسانسورهای مدرن نیز با یک سیستم باتری پشتیبان که همان نقش برق اضطراری را ایفا می کند مجهز می شوند تا در صورت قطع برق ساختمان، مشکلی پیش نیاید و در آسانسور گیر نکنید. معمولا این نوع اصلاحات با کل هزینه نصب آسانسور حساب می شود.


حرف آخر


تمام انواع آسانسورها نیاز به مجوز و بازرسی دارند تا بفهمید که به درستی نصب شده اند، به خوبی کار می کنند و بتوانید از ایمنی آنها اطمینان حاصل کنید. تکنسین و نصاب باید شما را در استفاده از آسانسور راهنمایی کند و قبل از بازرسی و استفاده، کارکرد و نکات دسترسی مختلف آن را به شما نشان دهد تا بتوانید به راحتی از آسانسور استفاده کنید.
 

نظر خود را در مورد این مقاله بنویسید

کاربر گرامی لطفا نظر خود را در باکس زیر نوشته و پس از مطالعه قوانین و مقررات وب سایت سژین کلید ارسال را کلیک کنید. نظر شما پس از بررسی کارشناسان در وب سایت منتشر خواهد شد.


نظرات کاربران

ارسال نظر
قیمت روز