درباره سژین خدمات تعرفه ها پیوستن به ما مقالات راهنمای سریع خریداران راهنمای سریع تامین کنندگان ثبت شکایات پشتیبانی ۰۲۱ - ۴۹۱۴۷۰۰۰ تلگرام پشتیبانی
مقایسه پیشنهادات فروش

پیشنهادات فروش ... مشاهده پیشنهاد فروش بیشتر

هیچ پیشنهاد فروش یافت نشد

تامین کننده ها ... مشاهده شرکت های بیشتر

هیچ شرکتی یافت نشد

چه عواملی بر قیمت آسانسور تاثیر گذارند؟

هیچ مقاله ای یافت نشد

دسته بندی: آسانسور و پله برقی
به این مقاله امتیاز دهید

نویسنده: مهرنوش رحمتی
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۸
نظرات: ۰
بازدید: ۱۱۳
چه عواملی بر قیمت آسانسور تاثیر گذارند؟

قیمت آسانسور می تواند بسیار متغیر باشد و این مسئله هم در مورد آسانسور مسکونی صادق است و هم آسانسور تجاری. علاوه بر ابعاد آسانسور، عوامل متعدد دیگری نیز وجود دارند که بر قیمت آسانسور تاثیر می گذارند.


عوامل موثر بر قیمت آسانسور


اندازه کابین آسانسور 


اندازه کابین می تواند قیمت نهایی آسانسور را تحت تاثیر قرار دهد. به طور معمول، كابين های كوچكتر ارزان تر و مقرون به صرفه تر هستند، زيرا آنها فضای كمتری را اشغال مي كنند، نصب آنها آسان تر بوده و به تعمیر و نگهداری کمتری نیاز دارند، هرچند كه همیشه اينطور نيست.


نوع آسانسور

قیمت آسانسور


در مقایسه با عوامل دیگر، انتخاب یک نوع خاصی از آسانسور می تواند هزینه های شما را بیشتر کند، چرا که انواع مختلف آسانسور قیمت های بسیار متفاوتی دارند. به عنوان مثال، قیمت یک آسانسور هیدرولیکی با یک آسانسور طبقاتی فرق می کند. اگر کسی بخواهد در خانه یا ملک تجاری خود آسانسور نصب کند، بسیار مهم است که بداند برای انتخاب یک نوع خاص اسانسور به چه تجهیزاتی نیاز دارد که بتواند انتخاب درستی کند. 


درب آسانسور


درب های انتخاب شده برای یک نوع آسانسور خاص نیز بر قیمت آسانسور تأثیر خواهد گذاشت. برای مثال، درب های اتوماتیک نسبت به درب های غیر اتوماتیک قیمت بالاتری دارند.


میزان اتوماتیک بودن آسانسور


میزان اتوماتیک بودن آسانسور، یکی دیگر از عواملی است که بر قیمت آسانسور تاثیر می گذارد، از درب های اتوماتیک گرفته تا سیستم های کنترلی. هر چه آسانسور شما اتوماتیک تر و هوشمندتر باشد، قیمت آن بالاتر است.


تعداد توقف های آسانسور در بین طبقات


آسانسور در بین طبقات مختلف ساختمان توقف می کند که به خاطر همین توقف ها در هر طبقه، آسانسور به مراقبت، تنظیمات، اصلاحات، تعمیر و نگهداری نیاز دارد تا مطمئن شویم آسانسور به درستی کار می کند. بنابراین، هر طبقه اضافی بر قیمت آسانسور و هزینه نصب آن تاثیر می گذارد.


فاصله بین طبقات ساختمان


مسافت کلی که یک آسانسور در بین طبقات طی می کند، بر ارتفاع کابین آسانسور تاثیر می گذارد. هر چه فاصله بین طبقات ساختمان بیشتر باشد، کابین بزرگتر خواهد بود، در نتیجه هزینه های شما نیز بیشتر می شود.


ابعاد ساختمان


هنگامی که بحث نصب آسانسور به میان می آید، ویژگی های ساختمان و ملک شما ( مثلا تجاری یا مسکونی بودن آن) به خودی خود مهم است. یک ساختمان بلند یا یک برج به توقف های بیشتری در بین طبقات نیاز دارد که باعث بالا رفتن قیمت آسانسور و هزینه های نصب آن خواهد شد.

نظر خود را در مورد این مقاله بنویسید

کاربر گرامی لطفا نظر خود را در باکس زیر نوشته و پس از مطالعه قوانین و مقررات وب سایت سژین کلید ارسال را کلیک کنید. نظر شما پس از بررسی کارشناسان در وب سایت منتشر خواهد شد.


نظرات کاربران

ارسال نظر
قیمت روز