درباره سژین خدمات پیوستن به ما مقالات راهنمای سریع خریداران راهنمای سریع تامین کنندگان ثبت شکایات
به صورت کاملا رایگان آگهی خود را ثبت کنید و به سادگی محصول خود را به خریداران معرفی کنید اطلاعات بیشتر
مقایسه پیشنهادات فروش

پیشنهادات فروش ... مشاهده پیشنهاد فروش بیشتر

هیچ پیشنهاد فروش یافت نشد

تامین کننده ها ... مشاهده شرکت های بیشتر

هیچ شرکتی یافت نشد

آموزش نحوه اجرای کفپوش اپوکسی

هیچ مقاله ای یافت نشد

دسته بندی: کفپوش
به این مقاله امتیاز دهید

نویسنده: مینا فعال
تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۸
نظرات: ۰
بازدید: ۲۱۷۲
نحوه اجرای کفپوش اپوکسی در 10 گام ساده

در این مقاله از وبسایت سژین قصد داریم به آموزش نحوه اجرای کفپوش اپوکسی به صورت گام به گام بپردازیم البته به صورت کامل در مورد اقدامات لازم پیش از اجرای کفپوش اپوکسی هم صحبت خواهیم کرد. برای راحت تر کردن کار شما در این خصوص شرکتهای مجری اپوکسی نیز به شما معرفی خواهند شد. تنها کافی است با ما در سژین همراه باشید.

 

enlightened تنها کافی است کلیک کنید enlightened

 

لوازم کفپوش اپوکسی

برای آموزش نحوه اجرای کفپوش اپوکسی لازم است این لوازم را آماده کنید:

  1. ماله 
  2. قلمو رنگ 
  3. غلتک
  4. دستگاه ساب
  5. جارو برقی صنعتی
  6. فرچه

بررسی سطح مورد نظر برای اجرای کفپوش اپوکسی

توجه کنید ما در این آموزش، کفپوش اپوکسی پارکینگ را در نظر گرفته ایم. با این حساب مشخص است که سطح اپوکسی پارکینک باید مقاوم و البته در طول زمان ماندگار باشد که عموما این کار بر روی یک سطح بتنی انجام میگیرد. در نحوه اجرای کفپوش اپوکسی پارکینگ باید در نظر داشته باشید که این سطح در مقابل ریختن روغن، چربی و بسیاری مواد که ممکن است باعث خرابی آن شوند، مقاوم باشد.

در طریقه اجرای کفپوش اپوکسی پارکینگ لازم نیست نگران رنگ آمیزی آن باشید چرا که رنگ های متنوعی برای این کار موجود است و البته این رنگ ها برای این نوع کفپوش پارکینک به راحتی تمیز می شوند و این موضوع اهمیت بسیاری دارد.

نحوه اجرای کفپوش اپوکسی پارکینگ

شاید اولین چالشی که در طریقه اجرای کفپوش اپوکسی پارکینگ به آن برخورد کنید این باشد که اپوکسی در برخی مواقع به راحتی و مناسب بر روی سطح بتنی قرار نمی گیرد، البته شما می توانید این سطوح را همراه با آموزش نحوه اجرای کفپوش اپوکسی در این مطلب به راحتی آماده سازی کنید.

ما در این مقاله با آموزش روش اجرای کفپوش اپوکسی پارکینگهمراه ما باشید تا بگوییم چگونه سطح بتنی کف مورد نظر خود را تمیز کنید و آن را برای اجرا آماده سازی نمایید که در برابر رفت و آمد ماشین ها، مواد شیمیایی، انواع روغن و... مواد دیگری که در کف پارکینگ باعث آلودگی و خراب شدن آن می شوند، مفاوم شود.

برای موفقیت در آماده سازی برای شروع آموزش نحوه اجرای کفپوش اپوکسی پارکینگ بهتر است حتی یک روز را تنها به این کار اختصاص دهید. یعنی در روز اول ابتدا آلودگی های روغن و چرب را از سطح پاک کنید و در روز دوم شروع به اجرای کفپوش اپوکسی سطح خود نمایید. برای این کار نیاز به خرید لوازم کفپوش اپوکسی خاصی نخواهد داشت حتی می توانید برخی از تجهیزات آن مانند دستگاه ساب و جارو برقی صنعتی را اجاره نمایید.

و اما یک سوال...

چگونه بفهمیم سطح بتنی قابل اجرای کفپوش اپوکسی هست؟

شناسایی این موضوع کار سختی نیست. برای این کار یک پوشش نایلنی را برای 24 ساعت بر روی سطح قرار دهید. روز بعد یک گوشه آن را بلند کنید. اگر سطح زیر نایلن خشک بود می توانید به اجرای کفپوش اپوکسی پارکینگ خود بپردازید و نگران چیزی نباشید!

اما اگر مانند عکس زیر سطح خیس و نم دار شده بود بهتر است این کار را نکنید چرا که رطوبت باعث کم شدن مقاومت و خرد شدن این کفپوش صنعتی می شود.

سطح بتنی قابل اجرای کفپوش اپوکسی

 

و حالا وقت آموزش نحوه اجرای کفپوش اپوکسی به صورت گام به گام است:

گام اول در آموزش نحوه اجرای کفپوش اپوکسی

برای شروع مانند تصویر آلودگی و ناهواری های سطح را با چیزی محکم بکنید و با یک جارو از روی سطح بر دارید. سپش توسط یک فرچه مانند عکس زیر شروع به از بین چربی ها و لکه های روغنی از روی سطح کنید و سپس با یک دستمال قسمتی را که تمیز کرده اید پاک کنید. این کار را آنقدر ادامه دهید تا سطح کاملا تمیز و پاک شود.

گام اول در آموزش نحوه اجرای کفپوش اپوکسی

 در آخر برای این مرحله 5 گالن آب را با مقدار لازم از شویند های بتن مخلوط کنید و برروی سطح بریزید.

 

گام دوم در آموزش روش اجرای کفپوش اپوکسی

حال که سطح بتنی پارکینگ کاملا خیس از محلول مورد نظر است به وسیله یک دستگاه ساب کاملا آن را بشویید و تمیز کنید. این کار را ادامه دهید تا کاملا سطح بدون آلودگی باشد. حدود 20 تا 30 دقیقه انجام این کار می تواند کافی باشد و البته سعی داشته باشید در این زمان همچنان کف بتنی شما خیس باشد.

گام دوم در آموزش روش اجرای کفپوش اپوکسی

گام سوم در آموزش نحوع اجرای کفپوش اپوکسی

حالا که کف بتنی شما کاملا تمیز شد باید با استفاده از یک جاروبرقی صنعتی، محلول شوینده را از روی آن پاک کنید. می توانید مانند عکس زیر عمل کنید.

گام سوم در آموزش نحوع اجرای کفپوش اپوکسی

گام چهارم در آموزش طریقه اجرای کفپوش اپوکسی

حالا باید یک مخلط اسید و آب را بر روی سطح بتنی بریزید. تصویر زیر اجرای این کار است.

گام چهارم در آموزش نحوع اجرای کفپوش اپوکسی

 

توجه کنید اجرای این بخش نیاز به مراقبت و حتی مشورت با متخصص دارد. مقدار ترکیبات این مخلوط باید 32 درصد اسید موریتیک در 1 گالن آب باشد که البته برای یک فضای 10*10 فوت کافی است. حالا بعد از آماده سازی سطح برای اجرای کفپوش اپوکسی یک نوع از آن را انتخاب نمایید و گام بعدی را انجام دهید.

استفاده از دستگاه ساب در اجرای کفپوش اپوکسی

گام پنجم در نحوه اجرای کفپوش اپوکسی

حالا به وسیله یک میکسر مواد لازم برای اجرای کفپوش اپوکسی  را با هم به مدت پنج دقیقه مخلوط کنید. توجه داشته باشید که باید این کار به درستی انجام شود و مخلوط یک دست باشد.

مواد لازم برای اجرای کفپوش سه بعدی

گام ششم در آموزش روش اجرای کفپوش اپوکسی

حالا به وسیله ی یک قلمو شروع به مالیدن آن بر روی سطح کنید. این کار را با دقت انجام دهید و البته ماسک فیلتر دار مناسب را بر مراقب از خود فراموش نکنید. برس رنگی که استفاده می کنید باید بسیار با کیفیت باشد. توجه داشته باشید این مرحله تا خشک شدن کف باید بدون رفت و آمد باشد.

گام ششم در آموزش روش اجرای کفپوش اپوکسی

گام هفتم در اموزش طریقه اجرای کفپوش اپوکسی

با توجه به عکس از یک غلطک برای کشیدن مواد بر روی سطح استفاده نمایید. سعی کنید تنها بخش زیرین غلطک آغشته به اپوکسی باشد.

استفاده از غلطک برای اجرای کفپوش اپوکسی

گام نهم در نحوه اجرای کفپوش اپوکسی پارکینگ

طبق شکل رنگ آمیزی را شروع کنید. برای این کار می توانید از الگوی یک W برای شروع استفاده نمایید و سپس داخل آن را پر کنید. توجه داشته باشید حاشیه دیوار را فراموش نکنید.

استفاده از غلطک در اجرای کفپوش اپوکسی پارکینگ

گام دهم در آموزش نحوه اجرای کفپوش اپوکسی

حال که سطح را کاملا با رنگ کردید، صبر کنید تا خشک شود. این فرآیند می تواند 16 ساعت به طول بیانجامد. حالا وقت آن است با اضافه کردن پودر ضد لغزش در مواد لازم برای اجری کفپوش اپوکسی، مراحل 7 تا 9 را بار دیگر تکرار کنید. اگر یک سطح اپوکسی لیز نمی خواهید انجام این گام لازم و ضروری است.

اجرای کفپوش اپوکسی پارکینگ

آموزش نحوه اجرای کفپوش اپوکسی ما در این این مرحله به پایان رسید حالا قصد داریم برخی از شرکت های مجری اپوکسی را نیز در ادامه به شما مرفی نمایید.

 

شرکتهای مجری کفپوش اپوکسی را از کجا پیدا کنیم؟

خوشبختانه این روزها در بستر سایت های اینترنتی یافتن مجریان متخصص در هر حوزه ای کار سختی نیست. شما کافی است با مراجعه به بخش مربوط به این قسمت واقع در بخش فهرست، به راحتی شرکتهای مجری کفپوش اپوکسی که البته متخصصانی با تجربه در این زمینه هستند را پیدا کنید و با آنها تماس بگیرید.

 

در صورتی که نظر و یا سوالی در این خصوص دارید ،کافی است در بخش نظرات ما را مطلع کنید.

نظر خود را در مورد این مقاله بنویسید

کاربر گرامی لطفا نظر خود را در باکس زیر نوشته و پس از مطالعه قوانین و مقررات وب سایت سژین کلید ارسال را کلیک کنید. نظر شما پس از بررسی کارشناسان در وب سایت منتشر خواهد شد.


نظرات کاربران

ارسال نظر
قیمت روز