درباره سژین خدمات تعرفه ها پیوستن به ما مقالات راهنمای سریع خریداران راهنمای سریع تامین کنندگان ثبت شکایات پشتیبانی ۰۲۱ - ۴۹۱۴۷۰۰۰ تلگرام پشتیبانی
مقایسه پیشنهادات فروش

پیشنهادات فروش ... مشاهده پیشنهاد فروش بیشتر

هیچ پیشنهاد فروش یافت نشد

تامین کننده ها ... مشاهده شرکت های بیشتر

هیچ شرکتی یافت نشد

راهنمای جامع خرید باربیکیو آپارتمانی

هیچ مقاله ای یافت نشد

دسته بندی: محوطه سازی
به این مقاله امتیاز دهید

نویسنده: مهرنوش رحمتی
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۸
نظرات: ۰
بازدید: ۲۴۷
راهنمای جامع خرید باربیکیو آپارتمانی

در این مطلب قصد داریم درباره باربیکیو آپارتمانی و نکاتی که قبل از خرید باید به آنها دقت کنید اعم از نوع مناسب باربیکیو برای آپارتمان ها صحبت کنیم. با سژین همراه باشید.

در زندگی های مدرن و شهری امروز اکثر افراد در شهرهای بزرگ و در آپارتمان ها زندگی می کنند. یکی از مشکلاتی که زندگی در آپارتمان ها دارد این است که به دلیل کوچکی فضای تراس و بالکن آنها نمی توان در آنها کباب درست کرد. این مسئله به این معنا نیست که شما نمی توانید از کباب کردن لذت ببرید چرا که خیلی از افراد علاقه زیادی به کباب کردن دارند. راه حل این مشکل استفاده از باربیکیو آپارتمانی است.

در واقع، باربیکیوهای آپارتمانی با طراحی های مناسب و یا سایزهای کوچکی وجود دارند که نسبت به انواع دیگر باربیکیو فضای کمتری را اشغال می کنند. برخی از باربیکیوهای آپارتمانی عالی هستند و برخی از آنها نیز دارای سایز متوسطی هستند.

 

چه نوع باربیکیویی برای آپارتمان مناسب است؟

باربیکیو آپارتمانی

اگر شما بخواهید در بالکن آپارتمان ها کباب درست کنید، شما نمی توانید براساس سلیقه شخصی عمل کنید، چرا که در انتخاب باربیکیو آپارتمانی نوع باربیکیو و سوختی که از آن استفاده می کنند بسیار مهم است.

 

راه اندازی و کنترل دما

 

همان طور که انتظار می رود استفاده از ذغال و باربیکیو ذغالی در بسیاری از آپارتمان ها و یا مکان ها و فضاهای چوبی کار صحیحی نبوده و ممنوع است.

 دلیل آن هم این است که راه اندازی و استفاده از باربیکیو ذغالی سخت تر از باربیکیو گازی یا الکتریکی است چرا که روشن کردن ذغال سخت تر بوده، در حالی که باربیکوهای گازی به راحتی با گاز شهری روشن می شوند و معمولا دارای دسته ها یا پیچ های کم و زیاد کردن آتش و کنترل دما هستند.

همچنین کنترل آتش و حرارت ذغال و ثابت نگه داشتن دما در باربیکیو ذغالی سخت تر بوده و باید مراقب باشید که کباب شما نسوزد و یا یک قسمتی از آن نسوزد درحالی که قسمت دیگر آن نپخته باشد.

دوست داری راجب باربیکیو ذغالی و باربیکیو گازی اطلاعات کسب کنی !! پس دو مقاله قبل از خرید باربیکیو ذغالی به چه نکاتی باید دقت کنیم و راهنمای خرید باربیکیو گازی را از دست نده

 

باربیکیو آپارتمانی

تمیزکاری باربیکیو آپارتمانی

 

از سوی دیگر، اگر بخواهید یک باربیکیو آپارتمانی انتخاب کنید، بهتر است نوعی از آنها را انتخاب کنید که کثیف کاری کمتری داشته باشند و به راحتی بتوان آنها را تمیز کرد.

 برای این منظور باربیکیو گازی گزینه مناسب تری نسبت به باربیکو ذغالی در آپارتمان ها است، زیرا ذغال، خاکستر تولید می کند که تمیزکاری آن سخت تر است و همچنین اگر باد بوزد ممکن است خاکستر ناشی از آن، بالکن آپارتمان شما را نیز کثیف کند.

ولی نکته ای که در اینجا لازم است ذکر کنیم این است که معمولا قیمت باربیکیوهای گازی از نوع ذغالی بالاتر است.

 

مقدار فضا و سایز باربیکیو آپارتمانی

باربیکیو آپارتمانی

یکی دیگر از نکاتی که قبل از خرید باربیکیو آپارتمانی باید در نظر بگیرد اندازه بالکن و تراس شما و به طور کلی مقدار فضایی است که در اختیار دارید. شما باید به این مسئله دقت کنید تا بتوانید باربیکیو با سایز مناسبی را برای آپارتمان خود خریداری کنید.

 

ملاحظات قبل از خرید باربیکیو آپارتمانی

 

اگر شما در آپارتمان زندگی می کنید، قراردادهای اجاره نامه یا قوانین ساختمان خود را چک کنید و ببینید که استفاده از انواع باربیکیو مانند باربیکیو آپارتمانی و کباب کردن در بالکن مجتمع یا ساختمان شما مجاز است یا خیر.

در صورتی که از قوانین و مقررات مربوط به ساختمان خود اطلاعی ندارید، از مدیر ساختمان خود درباره آن سوال کنید.

در اکثر موارد، بالکن ها به گونه ای طراحی نشده اند که بتوان در آنها از باربیکیو استفاده کرد، زیرا آنها به اندازه کافی بزرگ نیستند تا بتوانند باربیکیوها را در خود جای دهند و یا به دلیل کوچک بودن فضا، دود ناشی از کباب کردن وارد ساختمان نشود.

دود حاصل از باربیکیو ممکن است وارد واحدها و آپارتمان های مجاور شود و باعث آزار و اذیت ساکنین شود. همچنین، ممکن است دود از طریق پنجره ها، درها یا دریچه های ورودی هوا وارد خانه و ساختمان شود و باعث به صدا درآمدن سیستم های اعلام حریق و آتش سوزی شود و به باعث ایجاد رعب و وحشت بین ساکنین شود.

پس باید همسایه های خود را در نظر بگیرید و وظیفه خود را به درستی انجام دهید و از به صدا درآمدن اشتباهی آلارم ها به وسیله دود یا آتش ناشی از باربیکیو جلوگیری کنید.

نظر خود را در مورد این مقاله بنویسید

کاربر گرامی لطفا نظر خود را در باکس زیر نوشته و پس از مطالعه قوانین و مقررات وب سایت سژین کلید ارسال را کلیک کنید. نظر شما پس از بررسی کارشناسان در وب سایت منتشر خواهد شد.


نظرات کاربران

ارسال نظر
قیمت روز