درباره سژین خدمات تعرفه ها پیوستن به ما مقالات راهنمای سریع خریداران راهنمای سریع تامین کنندگان ثبت شکایات پشتیبانی ۰۲۱ - ۴۹۱۴۷۰۰۰ تلگرام پشتیبانی
مقایسه پیشنهادات فروش

پیشنهادات فروش ... مشاهده پیشنهاد فروش بیشتر

هیچ پیشنهاد فروش یافت نشد

تامین کننده ها ... مشاهده شرکت های بیشتر

هیچ شرکتی یافت نشد

راهنمای خرید کلید و پریز ارزان با بهترین کیفیت!

هیچ مقاله ای یافت نشد

دسته بندی: سیستم روشنایی و الکتریکی
به این مقاله امتیاز دهید

نویسنده: سحر فیض ثانی
تاریخ انتشار: ۳۱ تیر ۱۳۹۸
نظرات: ۰
بازدید: ۴۳۹
راهنمای خرید کلید و پریز ارزان با بهترین کیفیت!

خرید کلید و پریز شاید راحت ترین و حتی بی اهمیت ترین کار برای فضای یک خانه و سازمان باشد اما اشتباه نکنید! انتخاب همین وسیله پر کاربرد می تواند زیبایی دلنشینی برای منزل شما همراه داشته باشد. حتی امروزه بسیاری به دنیال تزیین پریز برق نیز هستند و آنها را با توجه به دکوراسیون داخلی منزل خود انتخاب و تزیین می کنند. با بالا رفتن تقاضا برای انواع پریز برق، مدل های مختلفی از این محصول وارد بازار شده است. در ادامه این مقاله از وبسایت سژین با بررسی انواع کلید و پریز خارجی و ایرانی و البته طریقه نصب آنها، شما را برای خریدی بهتر راهنمایی خواهیم کرد. 

انواع کلید و پریز لاکچری

انواع کلید و پریز لاکچری امروزی با گذشته تفاوت بسیاری پیدا کرده اند. برای مثال کلید پریز های تایمر دار، پریزهایی که با ورود فرد به طور اتوماتیک روشن می شوند و البته کلید و پریز کنترل دار و یا همان پریز برق هوشمند که به راحتی از راه دور با یک کنترل، روشن و یا خاموش می شوند را می توان نام برد. اگر در خرید کلید و پریز ها، ظاهر آن برایمان مهم باشد هم کار سخت خواهد بود. برای مثال در انواع کلید و پریز لاکچری، برخی لمسی هستند و برخی دیگر مانند پریز های سابق دارای دو دکمه می باشند. حتی در برخی از انواع کلید و پریز خارجی و یا ایرانی برای قرار گیری این محصولات در خارج فضای خانه، خاصیت ضد آب بودن آنها را نیز در نظر گرفته اند. در ادامه انواع پریز برق را از لحاظ مکانیزم داخلی و ظاهری آنها بررسی خواهیم کرد. 

خرید کلید و پریز با مکانیزم متفاوت

برای خرید کلید و پریز ارزان و البته با کیفیت برای منزل خود باید با انواع این محصولات آشنایی کامل داشته باشید. در هنگام خرید پریز برق در بازار احتمالا با این 4 نوع مواجه خواهید شد. با شناخت هر کدام از این ها می توانید محصول بهتری را که مناسب شماست برای خود خریداری نمایید. 

  • کلید پریز برق تک قطبی

کلید و پریز تک پل از انواع متدوال این محصولات می باشند و شاید دلیل این محبوبیت سادگی این نوع پریز ها باشد که تنها با فشردن یک دکمه می توان نور آن محل خاص را روشن و یا خاموش نمود. حتما در دوران ابتدایی و در درس علوم مداری برای روشن و یا خاموش کردن یک لامپ درست کرده اید! این کلید پریز تک پل همان پروژه علوم ابتدایی شماست. کلید های خاموش و روشن در واقع بر سر راه جریان قرار دارند. مدار ساده ی مورد استفاده در کلید و پریز برق تک پل را در شکل زیر می بینید. 

خرید کلید پریز تک پل

 

پریز برق تک پل می تواند به توکار و یا روکار مورد استفاده قرار گیرد.

آموزش نصب کلید و پریز تک پل

نکته اول در آموزش نصب کلید و پریز تک پل این است که این کلید در مدار به صورت سری قرار می گیرد. برای سیم کشی ابتدا یک فاز را به یکی از ترمینال های کلید پریز تک پل اتصال می دهیم و سپس قسمت دیگر را از طرف دیگر کلید و پریز به لامپ وصل می کنیم. سیم نول هم باید به صورت مستقیم به لامپ متصل گردد. 

  • کلید و پریز دو پل

از پریز برق دو پل می توان برای روشن ویا خاموش نمودن دو لامپ استفاده نمود. اگر علاقه به برق کاری داشته باشید و تا به حال پریز برق دو قطبی خود را باز کرده باشید متوجه خواهید شد که داخل این پریز 3 پیج برای اتصال به سیم ها وجود دارد. یکی از آنها از جنس مس می باشد تا در هنگام سیم کشی بتوانیم سیم وروردی فاز به کلید و پریز را تشخیص دهیم. 

آموزش تصویری بستن کلید پریز دو پل

آموزش تصویری نصب کلید دو پل

 

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می نمایید در آموزش نصب کلید و پریز دو پل باید سیم فاز را به همان پیچ مسی رنگ که عموما رنگ متفاوتی نسبت به دو پیج دیگر دارد وصل کنیم و در ادامه دو سیم فاز که هر کدام به یکی از پیچ های داخل کلید پریز وصل شده اند را به لامپ ها مطابق شکل اتصال می دهیم. در این حالت نیز سیم نول مستقیما به دو لامپ وصل می شود. مشترک بودن سیم نول برای لامپ ها می تواند باعث صرفه جویی در مصرف برق شود. توجه داشته باشید می توانید از کلید پریز برق دو پل برای روشن با خاموش کردن همزمان چند لامپ نیز استفاده نمایید. 

  • کلید و پریز سه یا چهار پل

پریز برق 3 یا 4 پل دارای چند کلید برای خاموش و روشن کردن نقاط مختلفی از سیستم های روشنایی خانه هستند. مزیت استفاده از این نوع پریز های برق همین جمع و جور بودن آنهاست که از پراکندگی کلید و پریز ها تا حد امکان جلوگیری می نماید. مدل های کلید و پریز جدید سه پل و چهار پل در این روزها با طراحی مدرن در بازار موجود هستند و طرفداران بسیاری را نیز  دارند. چند مدل از آنها را در شکل زیر مشاهده می کنید. 

 

کلید و پریز سه پل

کلید و پریز سه پل 

 

کلید و پریز چهار پل هوشمند

کلید پریز لمسی 4 پل

 

 

مدل های کلید و پریز جدید را می شناسید؟

تا این قسمت از مقاله وبسایت سژین در مورد مکانیزم داخلی کلید پریز ها و البته آموش نصب آنها اطلاعاتی به شما داده ایم. اما الان وقت ان است که در مورد طرح و مدل های ظاهری این محصولات هم صحبتی با هم داشته باشیم. در دنیای جدید امروزی هر محصولی اعم از محصولات الکترکی مانند انواع کلید و پریز ها هم دارای مدل های مختلفی هستند. از میان آنها چند نمونه زیر را برای معرفی به شما اورده ایم. 

کلید و پریز هوشمند 

در دنیای مدرن و هوشمند امروزی، تکنولوژی و پیشرفت آن در محصولات الکتریکی هم به وفور یافت می شود که این موضوع باعث تولید انواع کلید و پریز هوشمند شده است. اما شاید اولین سوالی که باید اینجا به آن پاسخ دهیم این باشد که " پریز هوشمند چیست ؟ " 

کلید و پریز هوشمند

برای پاسخ به این سوال تصور کنید روی کاناپه دراز کشیده اید و تصمیم دارید چراغ اتاق خوابتان را خاموش کنید! اینجاست که پریز های هوشمند می توانند بسیار مفید واقع شوند. با کلید و پریز هوشمند می توانید در هر زمان که می خواهید نور پردازی منزل خود را تغییر دهید. در بسیاری از موارد سیستم کنترلی برای تمامی لامپ های منزل در یک جا قرار دارند و حتی بسیاری از این انواع پریز برق دارای کنترل از راه دور نیز هستند. 

کلید و پریز هوشمند لمسی

از ویژگی های کلید و پریز جدید و هوشمند خاصیت لمسی بودن آنها است. این ویژگی زیبایی خاصی به پریز برق شما می دهد و فضایی مدرن ایجاد می کند. اغلب انواع کلید پریز لمسی دارای طراحی ظریف و زیبایی هستند البته مقاومت آنها در برابر عوامل محیطی هم در نظر گرفته می شود. این انواع پریز برق لمسی حساسیت بالایی برخوردار هستند و اکثرا با توجه به برند خریداری شده دارای خاصیت ضد خش می باشند. 

کلید و پریز هوشمند لمسی

برای برخی از انواع کلید و پریز لمسی هوشمند استفاده از قابلیت RF جهت کنترل از راه دور نیز وجود دارد. طول عمر این پریز ها بر خلاف ذهنیت بسیاری بالاست و از نکات مثبتشان سازگاری با سیم کشی های قدیمی می باشد. 

کلید و پریز تایمر دار

از انواع کلید و پریز جدید، پریز تایمر دار هم محبوبیت بسیاری دارد. این پریز ها قابلیت تنظیم زمان برای روشن و سا خاموش شدن دارند. این قابلیت در بسیاری مواقع و مکان ها مهم است. برای مثال در راه پله ها و پشت بام تنظیم زمان خاموش شدن سیستم های روشنایی و یا روشن شدن آنها اهمیت خواهد داشت. این موضوع بدون شک در صرفه جویی مصرف برق کمک بسیاری خواهد داشت. 

برچسب ها:
کلید و پریز

نظر خود را در مورد این مقاله بنویسید

کاربر گرامی لطفا نظر خود را در باکس زیر نوشته و پس از مطالعه قوانین و مقررات وب سایت سژین کلید ارسال را کلیک کنید. نظر شما پس از بررسی کارشناسان در وب سایت منتشر خواهد شد.


نظرات کاربران

ارسال نظر
قیمت روز