درباره سژین خدمات تعرفه ها پیوستن به ما مقالات راهنمای سریع خریداران راهنمای سریع تامین کنندگان ثبت شکایات پشتیبانی ۰۲۱ - ۴۹۱۴۷۰۰۰ تلگرام پشتیبانی
مقایسه پیشنهادات فروش

پیشنهادات فروش ... مشاهده پیشنهاد فروش بیشتر

هیچ پیشنهاد فروش یافت نشد

تامین کننده ها ... مشاهده شرکت های بیشتر

هیچ شرکتی یافت نشد

دکوراسیون ایرانی

هیچ مقاله ای یافت نشد

دسته بندی: دیوار پوش
به این مقاله امتیاز دهید

نویسنده: تقی مولوی
تاریخ انتشار: ۱۹ آذر ۱۳۹۶
نظرات: ۰
بازدید: ۲۹۵
دکوراسیون ایرانی

ایران از گذشته تا به اکنون ایده های منحصر به فردی مرتبط با طراحی دکوراسیون داخلی و خارجی متناسب با فرهنگ و تمدن غنی خود داشته است. امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی و پدید آمدن طرح های گوناگون، طراحی دکوراسیون منازل بخصوص در ایران با تحول بسیاری مواجه شده است. 

امروزه که بسیاری از افراد در خانه های کوچک زندگی می کنند، دغدغه چیدمان وسایل و طراحی دکوراسیون منازل ذهن آن ها را درگیر می کند. شاید برای بسیاری از آپارتمان نشین ها چیدمان یک خانه شیک، زیبا و مدرن و تبدیل یک خانه کوچک به یک آپارتمان دلنشین و گرم بسیار دور از تصور به نظر برسد. اما آن چه که مشخص است این است شما با تغییرات بسیار اندک قادر هستید تا آپارتمانی با متراژ کوچک را به خانه ای دلخواه در آورید.

اکنون با توجه به پیشرفت تکنولوژی و عصر مدرن، منازل ایرانی در عین داشتن جذابیت و حفظ حالات سنتی بودن خود با طرح های نو ترکیب شده اند. استفاده از وسایل لوکس و مدرن توانسته موفقیت ایرانیان را در زمینه چیدمان دوچندان کند. 

ذوق و سلیقه در چیدمان و طراحی دکوراسیون ایرانی حرف اول را می زند. به طوری که اگر سری به خانه های ایرانی از پایتخت تا شهرهای دیگر بزنید، می توانید شاهد نمونه های کثیری از ذوق و سلیقه های مختلف هموطنان باشید. 

نورپردازی یکی از مسائلی بوده است که از قدیم الایام تا به امروز در طراحی دکوراسیون ایرانی حائز اهمیت می باشد. علاوه بر نورپردازی، با توجه به فضاهای کوچک آپارتمانی ساده و زیبا بودن و در عین حال در دسترس بودن وسایل بسیار مهم است. 

استفاده از وسایل سنتی و قدیمی گاه در دکوراسیون ایرانی جلوه ای زیبا دارد. البته باید مد نظر داشت تمام وسایل استفاده شده در منزل باید با طراحی کلی سازگار باشد. چه بسا ممکن است وسایل استفاده شده در چیدمان بسیار شکیل باشند اما مطابق با طراحی کلی خانه ایرانی نباشند. از این رو، همچنان که نشان گر جلوه خود نیستند فضای خانه را کوچک و دلگیر می کنند. 

آینه کاری از جمله ایده هایی است که می توان در آپارتمان نشینی به دلیل فضاهای کوچک در اختیار از آن بهره برد. همه ما ضمن زندگی در آپارتمان های کوچک زندگی در جای بزرگتر را ترجیح می دهیم و اگر بشود با ترفندهای زیرکانه از این دست صاحب فضایی به ظاهر بزرگتر شد می توان خشنودتر گشت.

به کار بردن رنگ های ساده و یک نورپردازی خوب می تواند آرامش را به فضای خانه ایرانی بازگرداند. و گاه ترکیب رنگ های سفید و روشن با سایر رنگ ها می تواند گرما را به فضای خانه تزریق کند و جان دوباره ای بخشد. البته که در این میان، انتخاب صحیح و هوشمندانه مبلمان و وسایل نقش مهمی را در دکوراسیون داخلی ایفا می کنند.

گاها استفاده از مصالحی همچون آجر، سفال و چوب به عنوان تزئینات می تواند فضای خانه را مانوس تر، سنتی تر و مطابق با طراحی دکوراسیون خانه ایرانی نماید.

چوب های طبیعی نظیر راش، گردو و... اگر در فضای خانه مصرف شوند و از وسایلی مانند جاکفشی، میز، کمد و... با جنس چوب استفاده شود، در ایجاد یک فضای گرم معجزه می کند. همچنین، بهره بردن از گلدان های کوچک تا بزرگ، نقاشی ها در تکنیک های متفاوت و دست بافته های ایرانی شامل فرش، گلیم، جاجیم و... می تواند به خانه حال و هوای سنتی بدهد.

پیشنهادات فروش دیوار پوش

نظر خود را در مورد این مقاله بنویسید

کاربر گرامی لطفا نظر خود را در باکس زیر نوشته و پس از مطالعه قوانین و مقررات وب سایت سژین کلید ارسال را کلیک کنید. نظر شما پس از بررسی کارشناسان در وب سایت منتشر خواهد شد.


نظرات کاربران

ارسال نظر
قیمت روز