درباره سژین خدمات تعرفه ها پیوستن به ما مقالات راهنمای سریع خریداران راهنمای سریع تامین کنندگان ثبت شکایات پشتیبانی ۰۲۱ - ۴۹۱۴۷۰۰۰ تلگرام پشتیبانی
مقایسه پیشنهادات فروش

پیشنهادات فروش ... مشاهده پیشنهاد فروش بیشتر

هیچ پیشنهاد فروش یافت نشد

تامین کننده ها ... مشاهده شرکت های بیشتر

هیچ شرکتی یافت نشد

دکوراسیون پذیرایی و حال

هیچ مقاله ای یافت نشد

دسته بندی: محصولات دکوراتیو
به این مقاله امتیاز دهید

نویسنده: تقی مولوی
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۶
نظرات: ۰
بازدید: ۶۸۳
دکوراسیون پذیرایی و حال

از سالن پذیرایی برای برگزاری مهمانی ها و پذیرایی از مهمان ها استفاده می شود. اساسا اتاق پذیرایی در بسیاری از خانه های امروزی به عنوان اتاق نشیمن مورد استفاده قرار می گیرد. از این رو، اتاق پذیرایی و نشیمن کلیدی ترین بخش هر خانه ای است و ساکنین خانه اکثر وقت خود را در این بخش سپری می کنند. بنابراین، اتاق پذیرایی و حال شما ویترین دکوراسیون داخلی خانه شماست و طراحی آن از اهمیت زیادی برخورد می باشد.

از آن جا که اتاق پذیرایی و یا حال یک اتاق چند منظوره است و برای نشستن، مطالعه کردن، استراحت کردن، تلویزیون تماشا کردن و... استفاده می گردد، تمام اعضای خانواده کم و بیش در آن سهمی دارند. پس چیدمان این اتاق باید مطابق با فضای زندگی و شیوه زندگی شما باشد. 

در ابتدا باید یک راست سراغ رنگ دیوار و تطابق آن با رنگ وسایل و مبلمانتان بروید. رنگ مورد نظر انتخابیتان بهتر است ترجیحا هماهنگ با وسایلتان باشد. پس از انتخاب رنگ مناسب، مبلمان و میز تلویزیون جزء نخستین وسایلی است که به محض ورود توجه افراد را جلب می کند. بهتر است میز تلویزیون را در مکانی قرار دهید تا از هرکجای سالن به راحتی قابل مشاهده باشد. شما می توانید بسته به سلیقه و متناسب با سبک دکوراسیون داخلی خانه تان از انواع مبلمان راحتی، نیمه استیل و استیل استفاده کنید. سعی کنید رنگ مبلمانتان را به گونه ای انتخاب کنید تا با سایر اسباب و اثاثیه تطبیق پذیر باشد.

نقطه کانونی اتاق پذیرایی را تعیین کنید. نقطه کانونی این اتاق معمولا نقطه ای است که در آن تلویزیون، پنجره و یا شومینه قرار دارد. بزرگترین وسیله تان را که احتمالا مبلمانتان می باشد در آن نقطه بچینید. اگر مبل هایتان و سایر وسایل مرتبط با آن را شکل U بچینید، تعادل زیبایی را پدید آورده اید. 

حال نوبت قالیچه ای است که قرار است جلوی مبل ها پهن کنید. بهتر است در انتخاب رنگ فرش نهایت حساسیتتان را به کار گیرید. فرش های ایرانی دستبافت انتخاب مناسبی هستند.

روبروی مبل هایتان یک میز بگذارید. به طوری که میز در دسترس افراد نشسته روی مبلمان باشد. 

از قرار دادن مبلمان بسیار بزرگ در ورودی ها پرهیز کنید. بهتر است سایز مبلمان را متناسب با متراژ اتاق پذیرایی و حال انتخاب کنید تا رفت و آمد افراد محدود نشود. از تجمع وسایل در وسط اتاق جلوگیری کنید و بیشتر تلاش کنید تا وسایل را در اطراف بچینید. تنها در این صورت است که اتاق پذیرایی شما یک اتاق بزرگتر جلوه می کند. 

نورپردازی اتاق پذیرایی نیز بسیار مهم می باشد. شما می توانید از الگوهای متفاوتی برای نورپردازی سالن استفاده کنید. استفاده از لوسترهای شیک و مدرن، لامپ های رشته ای، آویخته و دیواری جزء انتخاب های شما برای گزینه نورپردازی می باشند. استفاده از نور ملایم به افراد حاضر در اتاق پذیرایی آرامش می بخشد. 

پس از رعایت نکات فوق، به سایر وسایل تزئینی می رسیم. اگر دیوارهایتان بی رنگ هستند، بهتر است آن ها را با تابلوهای هنری و قاب عکس های زیبا بپوشانید. و در صورتی که از پرده استفاده می کنید، حتما سعی کنید با نحوه چیدمان، رنگ و شیوه طراحی دکوراسیون داخلی اتاق پذیراییتان همخوانی داشته باشد. 

برچسب ها:

نظر خود را در مورد این مقاله بنویسید

کاربر گرامی لطفا نظر خود را در باکس زیر نوشته و پس از مطالعه قوانین و مقررات وب سایت سژین کلید ارسال را کلیک کنید. نظر شما پس از بررسی کارشناسان در وب سایت منتشر خواهد شد.


نظرات کاربران

ارسال نظر
قیمت روز