درباره سژین خدمات تعرفه ها مقالات راهنمای سریع خریداران راهنمای سریع تامین کنندگان ثبت شکایات پشتیبانی ۰۲۱ - ۴۹۱۴۷۰۰۰ تلگرام پشتیبانی
مقایسه پیشنهادات فروش

پیشنهادات فروش ... مشاهده پیشنهاد فروش بیشتر

هیچ پیشنهاد فروش یافت نشد

تامین کننده ها ... مشاهده شرکت های بیشتر

هیچ شرکتی یافت نشد

عایق حرارتی لوله

هیچ مقاله ای یافت نشد

دسته بندی: تاسیسات
به این مقاله امتیاز دهید

نویسنده: تقی مولوی
تاریخ انتشار: ۰۲ دی ۱۳۹۶
نظرات: ۰
بازدید: ۹۷
عایق حرارتی لوله

عایق الاستومری لوله ای جزء عایق های حرارتی و برودتی محسوب می گردد که مانع از چگالش در لوله های سرد شده و از یخ زدگی آن ها نیز پیشگیری می کند. عملکرد این نوع از عایق های حرارتی به گونه ای می باشد که در سیستم های گرمایشی مانع از کاهش دما و گرما می شود. عایق های لوله ای الاستومری از زنگ زدن لوله های فلزی در شرایط جوی ممانعت نموده و موجب صرفه جویی انرژی در سیستم های گرمایشی و سرمایشی و تهویه می گردد. 

عایق الاستومری برای کاربردهای صنعتی و عمرانی که نیاز به استفاده از مواد عایق دارند مناسب بوده و در عایق کاری تهویه مطبوع، تبرید، گرمایش، لوله کشی، مخازن، اتصالات و کانال های هوا مورد استفاده نیز قرار می گیرد. عایق الاستومری در دو نوع لوله ای و رولی موجود می باشد و عایق الاستومری لوله ای خود در انواع عایق الاستومری لوله ای ساده، عایق الاستومری لوله ای با روکش آلومینیوم و عایق الاستومری لوله ای با روکش پروتکت بلک و سیلور تولید و عرضه می گردد. 

گفتنی است نوع ساده عایق الاستومری لوله ای در فضاهای بسته و نوع روکش آلومینیوم دار آن در ضخامت های گوناگون در محیط های باز مورد استفاده قرار می گیرد. عایق الاستومری لوله ای 2 متر در ضخامت های 9، 13، 19 و 25 میلی متر و قطرهای 6 تا 114 میلی متر تولید و عرضه می شوند. 

عایق های الاستومری لوله ای سبک و انعطاف پذیر بوده و دارای ضریب انتقال حرارت پایینی می باشند. استفاده از این نوع عایق ها موجب صرفه جویی در هزینه انرژی شده و عملیات نصب آن ها ساده صورت می گیرد. عایق الاستومری در برابر نفوذ رطوبت و بخار، خوردگی، رشد قارچ و کپک، آتش، روغن و مواد شیمیایی مقاومت بالایی دارد و بدون CFC، HFC، HCFC و گرد و غبار و الیاف می باشد. این نوع از عایق ها ضد حساسیت بوده و هیچ گونه حساسیت پوستی یا تنفسی برای کاربر و نصاب ایجاد نمی کند. از مزایای دیگر این عایق ها، نگهداری و نظافت آسان می باشد. 

نصب عایق های الاستومری لوله ای به گونه ای است که در مرحله اول باید عایق را به وسیله کاتر در طول برش دهیم. سپس به کمک یک برس سطح لوله را به چسب آغشته کنیم. در مرحله بعد، باید عایق را دور لوله قرار داده و محل درز را به وسیله نوار درگیز عایق کاری کنیم.

پیشنهادات فروش تاسیسات

برچسب ها:

نظر خود را در مورد این مقاله بنویسید

کاربر گرامی لطفا نظر خود را در باکس زیر نوشته و پس از مطالعه قوانین و مقررات وب سایت سژین کلید ارسال را کلیک کنید. نظر شما پس از بررسی کارشناسان در وب سایت منتشر خواهد شد.


نظرات کاربران

ارسال نظر
قیمت روز