درباره سژین خدمات پیوستن به ما مقالات راهنمای سریع خریداران راهنمای سریع تامین کنندگان ثبت شکایات
مقایسه پیشنهادات فروش

پیشنهادات فروش ... مشاهده پیشنهاد فروش بیشتر

هیچ پیشنهاد فروش یافت نشد

تامین کننده ها ... مشاهده شرکت های بیشتر

هیچ شرکتی یافت نشد

راهنمای جامع تامین کنندگان


راهنمای جامع کار با وب سایت سژین ( ویژه تامین کنندگان ، فروشندگان کالا)

وب سایت سژین که یک پلتفرم چند وجهی تحت وب می باشد که از یک سو با گروه بزرگی از کاربرانی که در جستجوی یافتن اطلاعات مورد نظر خود در حوزه مصالح و کالاهای ساختمانی می باشند  ، در ارتباط بوده و از سوی دیگر با گروه تامین کنندگان مصالح و کالاهای ساختمانی در تعامل می باشد و با توجه به اینکه هر یک از این گروه ها نیازهای متفاوتی دارند که تنها در بعضی از بخش ها با هم اشتراک دارند لذا راهنمای جامع کار با وب سایت سژین در دو بخش جداگانه حضورتان معرفی می گردد .( بخش دوم در راهنمای جامع خریداران ارائه شده است )

بخش اول : روش کار با وب سایت جهت تامین کنندگان (ارائه کنندگان محصولات)

به منظور اطمینان از ایمن بودن اطلاعات تامین کنندگان گواهی پروتکل امن SSL گرفته شده است زیرا ما به امنیت اطلاعات شما بها می دهیم.

الف ) ورود / ثبت نام حساب کاربری جدید  :
کلیه کاربرانی که برای اولین بار قصد ورود به سیستم سژین را دارند می توانند به یکی از روش های زیر اقدام نمایند :

الف – 1 )  ورود از طریق حساب کاربری  گوگل و لینکدین  
ما به منظور راحتی کاربران خود امکان ورود به حساب کاربری از طریق 2 اکانت مهم شامل Google   و linkedin را فراهم آورده ایم . به این منظور پس از زدن دکمه ورود یا ثبت نام که در قسمت بالای صفحه اصلی سایت سمت چپ تعبیه شده است  ، وارد صفحه ثبت نام یا ورود شده و با کلیک بر روی دکمه لینک مربوطه و رمز عبور وارد سایت سژین شوید . (چنانچه قبلا با اکانت  مربوطه login  شده باشید در این مرحله نیاز به وارد کردن رمز عبور نمی باشد . )

الف -2 ) ورود/ثبت نام از طریق ایجاد حساب کاربری جدید
چنانچه قصد ورود با اکانت گوگل ولینکدین را ندارید می توانید با وارد کردن ایمیل  خود ثبت نام نمایید بعد از وارد کردن ایمیل خود ، از سوی سژین کدی برایتان ارسال خواهد شد که بعد از وارد نمودن کد و وارد نمودن نام و نام خانوادگی و انتخاب یک رمز عبور در سایت ثبت نام نموده و یا اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید ، می توانید از این مسیر به سایت سژین وارد شوید . همچنین چنانچه قبلا در سایت ثبت نام کرده اید ولی رمز عبور خود را فراموش کرده اید ، می توانید با کلیک بر روی گزینه "رمز عبور خود را فراموش کرده ام "که در صفحه ورود است ، ایمیل ثبت شده خود را وارد نمائید تا لینک بازیابی رمز عبور به صندوق پیامهای شما در ایمیلتان ارسال شود (امکان ارسال ایمیل بازیابی رمز عبور به صندوق spam شما وجود دارد ، لطفا آن را نیز کنترل کنید )

الف – 3)  ورود از طریق شماره موبایل
چنانچه قصد ورود از طریق شماره موبایل را دارید بعد از وارد کردن شماره موبایل خود،  از سوی سژین کدی برایتان ارسال خواهد شد که بعد از وارد نمودن کد و وارد کردن نام و نام خانوادگی  در سایت ثبت نام نموده و یا اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید ، می توانید با وارد کردن کددریافتی  از این مسیر به سایت سژین وارد شوید . لازم به ذکر است درهربار ورود نیاز به وارد کردن کد جدید می باشد که این امر به دلیل درنظر گرفتن امنیت بالای کاربران طراحی شده است .

ب ) ثبت شرکت /کسب و کار
جهت ثبت پیشنهاد فروش ( آگهی )  در سایت ابتدا نسبت به ثبت شرکت /کسب و کار خود اقدام نمائید . در این مرحله حداقل اطلاعات مورد نیاز شامل نام شرکت/کسب و کار ، تلفن و نوع فعالیت را تکمیل نموده و می توانید به صفحه ثبت پیشنهاد فروش  ( آگهی ) وارد شوید . چنانچه قصد ثبت شرکت به عنوان یک شخص حقوقی را دارید ، کلیه اطلاعات مربوط به شرکت را ثبت نمائید و اگر قصد ثبت کسب وکار به عنوان یک شخص حقیقی را دارید ،کلیه اطلاعات مربوط به شخص حقیقی را در سایت ثبت نمائید .
در این مرحله شما می توانید با حداقل اطلاعات مورد نیاز نسبت به ثبت پیشنهاد فروش ( آگهی ) اقدام نمائید ولی توصیه می شود با توجه به اینکه پروفایل های کامل بسیار بیشتر از پروفایلهای ناقص قابل اعتماد بوده و مخاطبین بیشتری را به خود جذب خواهد نمود ، در اسرع وقت نسبت به تکمیل اطلاعات پروفایل خود اقدام نمائید .

به منظور آشنایی شما با بخشهای مختلف پروفایل شرکت /کسب و کار ، بخشهای مختلف آن به ترتیب زیر حضورتان معرفی می گردد :

ب -1 ) اطلاعات پایه
فیلدهای موجود در این بخش به شرح زیر می باشد :
ب -1- 1) نام شرکت / کسب و کار :
 این فیلد همان نام شرکت / کسب و کار شماست که در تمامی پیشنهادات فروش منتشر شده مشاهده خواهد شد . حداقل کاراکتر مورد نیاز در این بخش 5 کاراکتر می باشد .(شما می توانید از ترکیب حروف و اعداد برای ثبت نام شرکت /کسب کار خود استفاده کنید )
ب -1-2 ) استان :
اطلاعات استان محل فعالیت در این بخش انتخاب می شود .
ب -1- 3 ) شهر :
 شهر محل فعالیت خود را در این بخش انتخاب نمائید .
ب -1- 4 ) کد پستی :
 این قسمت محل درج کد پستی شما می باشد .
ب -1- 5 ) آدرس :
آدرس محل فعالیت خود را در این قسمت وارد کنید .
ب -1- 6 ) تلفن :
تلفن محل فعالیت خود را در این قسمت وارد کنید . شما می توانید تلفن خود را با کد شهر یا بدون کد شهر وارد کنید .
ب -1- 7) وب سایت :
 آدرس وب سایت خود را به آن فرمتی که در باکس مورد نظر وجود دارد ، وارد نمائید .این آدرس امکان ایجاد لینک مستقیم ورود به صفحه وب سایت شما را ایجاد می کند .
ب -1-8) تعداد کارکنان :
 با انتخاب تعداد کارکنان ، اندازه تقریبی شرکت / کسب و کار خود را به مخاطب خود  نشان می دهید . انتخاب تعداد کارکنان در بانک اطلاعاتی سژین هیچگونه مسئولیتی در خصوص اداره بیمه و سایر سازمانها برای شما نخواهد داشت .
ب -1-9) سال تاسیس :
این فیلد نشان دهنده سوابق کاری شما به لحاظ سنواتی می باشد و حکایت از قدمت و تجربه کسب و کار شما دارد .
ب -1-10) نوع فعالیت :
در بین  این فیلدها  می توانید بیش از یک انتخاب داشته باشید ، هر چقدر حوزه فعالیت شما گسترده تر باشد در موتورهای جستجو بهتر دیده خواهید شد .

ب  – 2 ) اطلاعات تکمیلی
فیلدهای موجود در این بخش به شرح زیر می باشد :
ب -2-1 ) لوگوی شرکت / کسب و کار :
چنانچه دارای نشان ( لوگو) در کسب و کار خود هستید می توانید فایل آن را با فرمتهای jpeg ، png و حجم حداکثر 50 کیلو بایت با فرمت مربعی شکل ترجیحا (300*300 پیکسل ) در  این قسمت بارگذاری کنید تا پس از بازبینی ادمین درسایت به نمایش درآید .
ب - 2- 2 ) معرفی شرکت :
مجموعه شرکت /کسب و کار خود را در این قسمت معرفی کنید . توضیح دقیق ، خلاصه و مفید شما به کاربران کمک میکند تا شما را بهتر بشناسند . در این قسمت سعی کنید مهمترین توضیحات ممکن را در خلاصه ترین شکل ممکن بیان کنید .
ب - 2- 3 ) مزیتهای رقابتی :
کاربران به چه دلیل باید محصول شما را بخرند ؟ دلیل برتری شما نسبت به رقبا چیست ؟ پاسخ به این سوالات مزیتهای رقابتی شماست که در این قسمت نوشته میشود .
ب - 2- 4 ) کلمات کلیدی :
از این کلمات جهت جستجو  و یافتن بهتر اطلاعات محصولات و شرکت شما استفاده خواهد شد . 5 کلمه کلیدی در این بخش وارد کنید .
ب - 2- 5 ) مجوزها :
 در این بخش نام سازمانهایی که از آن ها مجوز فعالیت دریافت کرده اید را به همراه نوع مجوز وارد نمائید . این ابزارها روشی برای تائید و صحه گذاری فعالیت های شماست .
ب – 2 – 6 ) تصاویر گالری شرکت :
تصاویر شرکت /کسب و کار خود را با فرمت jpeg  یا png با حجم حداکثر 150 کیلو بایت و با فرمت مربعی شکل ترجیحا (300*300 پیکسل ) در این قسمت بارگذاری کنید تا پس از بازبینی ادمین در پروفایل شرکت /کسب و کار به نمایش درآید . در این قسمت می توانید 5 تصویر را بارگذاری کنید .
ب - 2 -7 ) استاندارد های مدیریتی :
امروزه داشتن استانداردهای مدیریتی نشان از تجربه ، کیفیت و کارائی دارد . در صورت دارا بودن آنها در این قسمت علامت بزنید . ( می توانید بیش از یک مورد را علامت بزنید . )

ب – 3 ) اطلاعات نماینده
بعضی از شرکتها / کسب و کارها دارای فردی به عنوان نماینده جهت پیگیری امور مربوطه می باشند که عمدتا این افراد از درون شرکت / کسب و کار انتخاب می شوند . مشخصات نماینده شرکت / کسب و کار در این بخش وارد می شود .
ب – 3 – 1 ) نام :
نام نماینده در این بخش وارد می شود .
ب – 3 – 2 ) نام خانوادگی :
 نام خانوادگی نماینده در این بخش وارد می شود .
ب – 3 – 3 ) جنسیت :
آقا یا خانم بودن نماینده را مشخص می کند .
ب – 3 – 4 ) عنوان شغلی :
عنوان شغلی نماینده در شرکت / کسب و کار مربوطه است .
ب – 3 – 5 ) تلفن :
این قسمت مربوط به تلفن تماس با نماینده شرکت / کسب و کار می باشد .
ب – 3 – 6 ) تلفن همراه :
تلفن همراه نماینده در این قسمت ثبت می شود .
ب – 3 – 7 ) ایمیل :
این قسمت مخصوص ثبت ایمیل نماینده شرکت / کسب و کار می باشد .

د ) ثبت پیشنهاد فروش (آگهی )
صفحه ثبت پیشنهاد فروش دارای 3 بخش مجزا می باشد که گام به گام اطلاعات پیشنهاد فروش محصول شما را ثبت کرده و در نهایت پس از بازبینی ادمین در وب سایت منتشر خواهد شد .
در بخشهای مختلف ثبت پیشنهاد فروش  تکمیل اطلاعات برخی از فیلدها اجباری بوده و بدون آنها پیشنهاد فروش شما منتشر نخواهد شد با وجود اینکه پیشنهاد فروش با حداقل فیلدهای ضروری قابل نمایش است ولی باید به این نکته توجه داشت که تکمیل بودن همه اطلاعات پیشنهاد فروش موجب اعتماد بیش از پیش کاربران شده و ضمن دریافت نشان « پیشنهاد فروش کامل » که با رنگ سبز مشخص می شود . در نتایج فیلدها نیز بسیار بهتر و بیشتر دیده خواهید شد . بنابراین توصیه ما به شما این است که اندکی وقت صرف کرده و برای افزایش اثر بخشی پیشنهاد فروش خود ، همه فیلدهای مورد نظر را تکمیل فرمائید .

د– 1 ) مشخصات اولیه
مشخصات اولیه شامل بخشهای زیر است
د– 1 – 1 ) عنوان پیشنهاد فروش :
شاید مهمترین بخش پیشنهاد فروش  شما همین بخش باشد چرا که اولا این عبارت ، تیتر پیشنهاد فروش شما است که در وب سایت و در دسته مربوطه نمایش داده می شود ، ثانیا در نتایج جستجو این عبارت اولین کلمه کلیدی است که نمایش داده می شود . انتخاب یک عنوان جذاب بعضا تا 50% به بهتر و بیشتر دیده شدن پیشنهاد فروش شما کمک می کند .
د– 1 – 2 ) برند :
 نام تجاری یا برند موردنظر خود را در این قسمت وارد کنید .
د– 1 – 3 ) شماره / مدل :
چنانچه محصول شما دارای شماره فنی یا مدل خاصی می باشد اطلاعات آن را در این قسمت وارد کنید .
د– 1 – 4 ) کشور سازنده :
بعضا برخی از محصولات توسط وارد کنندگان از کشورهای دیگر به بازار ایران وارد شده و لذا در این قسمت نام کشور مبدا محصول انتخاب می شود . چنانچه محصول شما تولید داخل می باشد ، کلمه ایران ( پیش فرض ) را انتخاب کنید .
د– 1 - 5 )  نحوه اعلام قیمت :
شما می توانید به 3 شکل قیمت محصول خود را اعلام نمائید .
د– 1 – 5- 1 ) قیمت مقطوع :
با انتخاب این گزینه شما می توانید یک قیمت مقطوع برای پیشنهاد فروش خود انتخاب کنید . (واحد قیمت براساس واحد شمارش کالا بوده و تومان می باشد . )
د– 1 – 5- 2 ) محدوده قیمت :
با انتخاب این گزینه شما می توانید یک قیمت پایه و یک قیمت حداکثر برای محصول خود انتخاب کنید . این گزینه بهتر است برای محصولاتی انتخاب شود که ساخت و عرضه آنها سفارشی بوده و امکان ارائه یک قیمت مقطوع برای آنها وجود ندارد . در صفحه پیشنهادات فروش قیمت پایه اولین قیمتی است که نمایش داده می شود .( واحد قیمت براساس واحد شمارش کالا بوده و تومان باشد )
د– 1 – 5 – 3 ) قیمت توافقی :
کاربران سایت بیشتر تمایل دارند با تامین کنندگانی تعامل کنند که ویژگی های مشخصی برای قیمت و مشخصات فنی کالای خود دارند . بنابراین توصیه می شود حتی الامکان از این آیتم جهت نشان دادن بهای محصول خود استفاده نکنید .
د– 1 – 6 ) دسته بندی :
به منظور آشنایی با روش دسته بندی اطلاعات کالاها و محصولات می توانید از لینک « فهرست راهنمای دسته بندی های سژین » استفاده کنید . این فهرست به شما کمک می کند دسته بندی دقیق و صحیحی را برای محل انتشار پیشنهاد فروش خود انتخاب کنید .
همزمان با انتخاب یکی از آیتم های دسته بندی 1 ، زیر گروه های همان دسته در دسته بندی 2 به نمایش در می آید و همینطور با انتخاب یکی از آیتم های دسته بندی 2 ، زیرگروه های مرتبط با همان دسته در دسته بندی 3 به نمایش در خواهد آمد . توضیح اینکه پیشنهاد فروش شما در دسته بندی 3 انتخاب شده توسط خودتان نمایش داده خواهد شد لذا در انتخاب دسته بندی مرتبط دقت لازم را به عمل آورید همچنین شما می توانید به منظور دریافت راهنمائی لازم با بخش پشتیبانی سایت تماس بگیرید .
د– 1 – 7 ) مشخصات اختصاصی :
این بخش یکی از مهمترین وتاثیرگذارترین قسمتهای پیشنهاد فروش شماست که با انتخاب صحیح آن می توانید شانس دیده شدن خود را در سایت افزایش دهید . مشخصه های عمومی مهم موجود در صنعت شما از قبل پیش بینی شده است و شما تنها کافیست مقادیر و اطلاعات محصول خود را در آن وارد کنید . همچنین اطلاعات قبلی اضافه شده در سیستم توسط کاربران دیگر با کلیک در داخل فیلد مربوطه نمایش داده می شود که می توانید با انتخاب یکی از آنها و یا انتخاب مقادیر جدید ، فیلدهای مربوطه را تکمیل نمائید .
د– 1 – 8 ) مشخصات اختصاصی شما :
ممکن است ویژگی های خاصی در محصول شما وجود داشته باشد که محصولات هیچ یک از همکاران شما دارای آن ویژگی ها نباشد . شما در این بخش می توانید مشخصات خاص محصول خود را به همراه مقادیر مربوطه وارد کنید .

 د- 2 ) اطلاعات تکمیلی
اطلاعات تکمیلی پیشنهاد فروش در این قسمت ثبت می شود که شامل بخشهای زیر است
د– 2 – 1 ) تصاویر پیشنهاد فروش :
شما می توانید حد اکثر 4 تصویر خود با فرمت jpeg یا png وحجم فایل حداکثر 150 کیلو بایت و ترجیحا ابعاد مربعی شکل (300*300 پیکسل) را در سایت بارگذاری کنید تا پس از بازبینی ادمین ، درسایت منتشر شود .
د– 2- 2 )توضیحات متنی :
توضیحات متنی ویژه این پیشنهاد فروش در حد خلاصه کمک می کند تا کاربران با محصول شما بیشتر آشنا شوند .
د– 2 – 3 ) کلمات کلیدی :
شما می توانید تا 5 کلمه کلیدی خاص مربوط به محصول خود را در این قسمت ثبت کنید که امکان جستجو براساس کلمات کلیدی را برای کاربران فراهم می نماید .
د– 2 – 4 ) آدرس صفحه فرود :
این بخش یکی از خاص ترین قسمتهای پیشنهاد فروش است که می توانید با وارد نمودن آدرس  Url صفحه ای از سایت خود که قصد دارید توضیح بیشتری راجع به محصول بدهید ، کاربران را به داخل سایت  شرکتی / شخصی خود هدایت کرده و آنان را با سایر محصولات و خدمات خود بیشتر آشنا کنید .
د– 2 – 5 ) فایل کاتالوگ :
هر گونه اطلاعات اضافی با فرمتهای  pdf  ، jpeg یا doc در این بخش قابلیت بارگذاری دارند ، توجه نمائید حداکثر حجم قابل بارگذاری  1 مگا بایت می باشد .

د– 3 ) شرایط فروش
در این قسمت اطلاعات نهائی مربوط به پیشنهاد فروش شامل بخش های زیر ارائه میشود .
د– 3 – 1 ) حداقل مقدار سفارش :
 برخی از ارائه کنندگان برای فروش محصولات خود دارای یک مقدار به عنوان حداقل سفارش می باشند که اطلاعات آن در این بخش وارد می شود .
 د-  3 – 2 ) حداقل زمان تحویل :
در مورد کالاهای ساختمانی زمان تحویل یک مشخصه مهم برای انتخاب یک تامین کننده به شمار می رود . شما در این بخش حداقل زمان تحویل براساس حداقل مقدار سفارش را مشخص می نمائید . (واحد زمان تحویل ، روز می باشد.)
د– 3 – 3 ) نحوه پرداخت :
شما می توانید در این بخش روش یا روش های ترجیحی خود برای دریافت وجه کالا را مشخص نمائید . ( می توانید بیش از یک مورد را انتخاب کنید. )
د– 3 – 4 ) شرایط حمل :
گاها ممکن است فروش کالا به گونه ای تعریف شود که دارای شروط خاص  از بابت موضوع حمل باشد . اطلاعات لازم در این خصوص در این بخش وارد می شود . ( می توانید بیش از یک مورد را انتخاب کنید )
د– 3 – 5 ) شرایط ویژه :
عمدتا شامل سه مورد گارانتی ( ضمانت ) ، نمونه مجانی و امکان تست می باشد. انتخاب این موارد می تواند در بسیاری از زمان ها به اعتماد پذیری بیشتر کاربران برای تعامل با مجموعه شما بیانجامد. پس از ثبت همه موارد ذکر شده و زدن دکمه « ثبت نهایی » پیشنهاد فروش شما جهت تائید نهایی و انتشار ، ارسال می شود تا پس از تائید ادمین در فهرست پیشنهادات فروش منتشر شده قرار گیرد.

امکانات پنل فروشندگان
کلیه تامین کننده گان پس از ثبت نام و یا ورود به سایت سژین دارای پنل کاربری با امکانات زیر خواهند بود . این مرحله از ثبت نام دارای حداقل امکانات می باشد که پس از ثبت شرکت / کسب و کار توسعه داده شده و پنل شرکتی نیز به آن اضافه خواهد شد .
پنل کاربری
در امکانات کاربری تنها امکان ویرایش نام و نام خانوادگی وجود دارد . همچنین در قسمت تغییر رمز عبور می توانید با وارد کردن رمز عبور فعلی ، رمز عبور جدید برای خود ایجاد کنید . همچنین پیشنهادات فروشی که توسط شما لایک خورده است در این قسمت نمایش داده می شود . ( توضیح اینکه سطح فعلی عمدتا ویژه کاربران سایت یا خریداران کالاهای ساختمانی می باشد.)
پنل شرکت
شما در پنل شرکتی ضمن امکان ثبت و ویرایش در بعضی موارد اطلاعات پایه ، اطلاعات تکمیلی و اطلاعات نماینده ، دارای بخشی تحت عنوان " پیشنهادات فروش  " می باشید که خود دارای دو بخش اصلی می باشد .

لیست پیشنهادات فروش :
در این بخش کلیه پیشنهادات فروش قبلی و فعلی (منقضی شده و یا در حال انتشار و یا درحال انتظار ) به تفکیک قابل مشاهده هستند و با کلیک بر روی آمار بازخورد هر پیشنهاد فروش قادر به دیدن آمار، بازدید ،تعداد لایک و تعداد کلیک همان پیشنهاد فروش خاص به تفکیک در هر روز خاص خواهید بود .ضمناً  تاریخچه پیامهای ادمین سیستم  در این بخش قابل مشاهده می باشد که با کلیک بر روی آنها امکان مشاهده پیام ارسالی با ادمین در این بخش  وجود دارد .
ثبت پیشنهاد فروش :
با کلیک بر روی این بخش امکان ثبت پیشنهاد فروش جدید برای شما فعال خواهد شد .

آمار :
در این بخش نمودار کلی بابت تمامی پیشنهادات فروش شما به تفکیک روز و تفکیک ، بازدید،کلیک و لایک قابل مشاهده می باشد.

مکاتبات:
از این بخش برای ارسال پیغام های داخلی به ادمین وب سایت می توانید استفاده کنید.ارسال نظر
قیمت روز