درباره سژین خدمات تعرفه ها مقالات راهنمای سریع خریداران راهنمای سریع تامین کنندگان ثبت شکایات پشتیبانی ۰۲۱ - ۴۹۱۴۷ تلگرام پشتیبانی
مقایسه پیشنهادات فروش

پیشنهادات فروش ... مشاهده پیشنهاد فروش بیشتر

هیچ پیشنهاد فروش یافت نشد

تامین کننده ها ... مشاهده شرکت های بیشتر

هیچ شرکتی یافت نشد

انواع سقف کاذب

سقف کاذب یکی از انواع عناصر طراحی معماری مورد استفاده در ساختمان های تجاری و مسکونی است. آنها با استفاده از سیستم های توری فلزی ساخته می شوند که با استفاده از یک سری سیم در زیر سقف یا طاق خانه آویزان می شوند. سپس توری با تایل های سقف پر می شود که عمدتا از ترکیبات فیبر معدنی ساخته می شوند. تعمیر و نگهداری سقف های کاذب آسان است و برای برآوردن نیاز هر سازنده ای در انواع مختلف به بازار عرضه می شوند. در این مقاله به بررسی انواع سقف کاذب می پردازیم.

مشاهده پیشنهادات فروش انواع سقف با قیمت

سقف کاذب با توری بی حفاظ


سقف کاذب با توری بی حفاظ رایج ترین نوع سقف کاذب است. آنها از نوارهای فلزی بلندی به نام "شبکه" تشکیل شده اند که با قطعات فلزی کوتاه تری معروف به "گوه زیرتوپ" (tees) به هم وصل می شوند.  شبکه ها و tee ها باهم، یک سیستم شبکه ای مربعی 2X 2 یا 2X 4 را تشکیل می دهند که سپس با تایل های سقفی آکوستیک پر می شوند. این سیستم های سقف کاذب با توری بی حفاظ یک قاب فلزی استاندارد 15 یا 16 اینچ عریض در اطراف هر تایل دارند، هر چند که نمونه های عریض تر و باریک تر آنها نیز موجود است.


سقف کاذب با توری مخفی


سقف کاذب با سیستم های توری مخفی، برای مخفی کردن سیستم توری شبکه ای از نظر از تایل های آکوستیکی استفاده می کنند. این ساختار یک ظاهر صاف و روشن به وجود می آورد که اکثر افراد زیبایی آنها را دوست دارند. تایل مورد استفاده در یک سقف کاذب مخفی دارای یک شیار کوچک ساخته شده در پیرامون آن است، که بر روی شبکه ها و tee ها به منظور پوشش آن ها می لغزد. این نوع سقف کاذب گران تر از سقف کاذب بی حفاظ است و می تواند دسترسی کارکنان به نواحی بالای سقف ها را به منظور تعمیر و نگهداری دشوار کند.


سقف کاذب باندستر 


سیستم های باندستر یکی از همه کاره ترین سقف های کاذب هستند. آنها از tee های فلزی و شبکه های با طول های مختلف ساخته شده اند که می توان آنها را برای ایجاد الگوهای مختلف استفاده کرد. این سیستم ها اغلب توسط صاحبان ساختمان هایی استفاده می شود که می خواهند با استفاده از سقف خود یک ظاهر خاص و مشخصی را ایجاد کنند، زیرا آنها را می توان از جهات مختلفی تنظیم کرد. سقف های کاذب باندستر نیاز به استفاده از تایل هایی با سایز ویژه ای دارند تا در داخل الگوهای منحصر به فرد توری قرار داشته باشند.


سقف کاذب گچی


برخی از سیستم های سقف کاذب به استفاده از توری های فلزی نیاز ندارند و به جای آن برای آویزان کردن ورقه های گچی در زیر سقف از سیم ها و چنگک ها استفاده می کنند. این سیستم ها یک جایگزین ساده تر برای قاب های بزرگ تر و مجرای کلاه شکل هستند که به طور معمول برای ایجاد آرک های گچی یا ساختارهای سقف مورد نیاز است. ورقه های تخت دیوار کاذب گچی یا پانل ها نیز می توانند در زیر سطح سقف آویزان شوند تا مزایای آکوستیک یا زیبایی شناختی را ارائه دهند.
 

پیشنهادات فروش مصالح ساختمانی

ارسال نظر
قیمت روز