درباره سژین خدمات تعرفه ها مقالات راهنمای سریع خریداران راهنمای سریع تامین کنندگان ثبت شکایات پشتیبانی ۰۲۱ - ۴۹۱۴۷ تلگرام پشتیبانی
مقایسه پیشنهادات فروش

پیشنهادات فروش ... مشاهده پیشنهاد فروش بیشتر

هیچ پیشنهاد فروش یافت نشد

تامین کننده ها ... مشاهده شرکت های بیشتر

هیچ شرکتی یافت نشد

کاربرد و مزایای استفاده از رنگ نانو

در این مطلب قصد داریم به بررسی یکی از محصولات نانو یعنی رنگ نانو بپردازیم و مطالبی مانند ماهیت رنگ نانو، کاربردها و مزایای این پوشش نانو را مورد بررسی قرار دهیم.

پیشنهادات فروش انواع پوشش های نانو با قیمت

رنگ نانو


رنگ نانو یک روکش یا پوشش نانو است که می تواند خواص یک سطح یا ماده را با توجه به نیاز مصرف کننده تغییر دهد. مانند رنگ معمولی، رنگ نانو به صورت مایع استفاده می شود و سپس سفت شده و خشک می شود. مایع رنگ نانو حاوی سوسپانسیونی از ذرات میکروسکوپی به نام نانولوله ها است که زمانی که شرایط خارجی تغییر می کند، رفتار آنها را تغییر می دهد. 
مهندسان یک نمونه اولیه رنگ نانو را تولید کرده اند که می تواند امواج رادیویی را بسیار شبیه یک فلز مانند مس مسدود کند. هنگامی که رنگ نانو به دیوارهای داخلی ساختمان زده می شود، مواد موجود در رنگ می توانند مانع ورود سیگنال های تلفن های همراه، رادیوهای قابل حمل یا سایر دستگاه های بی سیم شوند.


کاربرد رنگ نانو


کاربردهای بالقوه رنگ های نانو زیاد است. یک ایده جالب توجه این است که برای تغییر امواج فروسرخ یا جذب خواص مربوط به شرایط خارجی، می توان از رنگ نانو در خارج از ساختمان ها استفاده کرد. اینکار می تواند به کمک جذب انرژی گرمایی در روزهای سرد اما آفتابی، بهره وری انرژی را بهبود بخشد و آن را در روزهای گرم بازتاب دهد، انرژی گرمایی را در شب های سرد حفظ کند و آن را در شب های گرم تابش کند.

کاربرد رنگ نانو


رنگ های نانوی تخصصی ممکن است کاربردهای بیشمار دیگری نیز داشته باشند، از قبیل:

  • مانع ورود امواج تلفن همراه در محیط هایی مانند تئاترها، بیمارستان ها و مراسم تشییع جنازه می شوند.
  • رنگ نانو می تواند این قابلیت را به شیشه بدهد که بیشتر یا کمتر مات و کدر شود. (به میزان دلخواه شما) 
  • رنگ های نانو، این قابلیت را به سطوح وسایل نقلیه موتوری و یا ماشین آلات صنعتی می دهند که در هنگام آسیب دیدن، خودشان را تعمیر کنند.
  • با استفاده از رنگ های نانو می توانید ساختار سطح را به دلخواه تغییر دهید. 
  • از رشد پاتوژن هایی نظیر باکتری یا ویروس ها جلوگیری می کند.
  • مواد شیمیایی سمی، اسیدها یا عوامل خورنده دیگر را دفع یا خنثی می کند.

مزایای رنگ نانو 


بسیاری از این پوشش های نانو نیاز به طراح جزئیات دقیقی دارند تا آنها را برای شما اعمال کنند. این بدان معنی است که این افراد در تهیه رنگ نانو برای نقاشی ساختمان و غیره تجربه دارند. این یک مزیت بزرگ برای دوستداران خودرو است. اما نکته اینجاست، برای اینکه رنگ نانو روی ماشین شما خوب به نظر برسد، قبل از رنگ کاری آن باید یک سری اقدامات انجام داده و ماشین خود را آماده نقاشی کنید. 
دوام و ماندگاری این نوع رنگ ها بستگی به این دارد که آیا شما به خوبی و برطبق دستورالعمل ها آنها را اعمال می کنید یا نه. رنگ های نانو طول عمر زیادی دارند و سطح موردنظر شما را از آلاینده های اسیدی طبیعی و آسیب های اشعه فرابنفش خورشید (UV) محافظت می کنند.
این مزایا با خواص پلی اتیلن های موجود در بازار آنچنان تفاوتی ندارند. پلی اتیلن ها در برابر موارد مشابهی محافظت می کنند. با این حال، طول عمر آنها ممکن است کمی کمتر از رنگ های نانو باشد و همچنین پلی اتیلن ها قبل از استفاده، به اندازه رنگ های نانو، نیاز به آماده سازی ندارند.

پیشنهادات فروش رنگ و رزین و نانو

ارسال نظر
قیمت روز