درباره سژین خدمات تعرفه ها مقالات راهنمای سریع خریداران راهنمای سریع تامین کنندگان ثبت شکایات پشتیبانی ۰۲۱ - ۴۹۱۴۷۰۰۰ تلگرام پشتیبانی
مقایسه پیشنهادات فروش

پیشنهادات فروش ... مشاهده پیشنهاد فروش بیشتر

هیچ پیشنهاد فروش یافت نشد

تامین کننده ها ... مشاهده شرکت های بیشتر

هیچ شرکتی یافت نشد

پیشنهاد اجرایی حل مشکل مسکن مهر به وزیر راه ارائه شد؟

دیروز روز وعده داده شده معاون وزیر راه و شهرسازی برای ارائه پیشنهاد اجرایی حل مشکل مالی مسکن مهر به وزیر جدید راه و شهرسازی بود. مشخص نیست این پیشنهاد به اسلامی ارائه شده یا خیر.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، 11 ماه جاری معاون امور مسکن و ساختمان وزارت راه از ارائه پیشنهاد اجرایی حل مشکل مالی 11500 میلیارد تومانی مسکن مهر به وزیر راه تا 10 روز آینده (دوشنبه دو هفته دیگر) خبر داده و گفته بود: حدود 270 هزار واحد مسکن مهر تمام شده وجود دارد که منتظر زیرساخت هستند.

حامد مظاهریان با اشاره به دستور وزیر جدید راه و شهرسازی برای تشکیل کارگروه مسکن با مدیریت معاونت مسکن و ساختمان و عضویت معاونت‌ها و سازمان‌های ذیربط بخش مسکن، افزود:بلافاصله این کارگروه تشکیل جلسه داد که در آن مسائل و چالش‌های اصلی شامل بحث مسکن مهر و مسکن اجتماعی مورد توجه قرار گرفت.

وزیر جنجالی تودیع شد/ آخوندی:کار درستی کردم که حتی 1 واحد مسکن مهر افتتاح نکردم

وی یادآور شد: در بخش مسکن مهر موضوع اصلی این است که حدود 270هزار واحد مسکن مهر تمام شده وجود دارد که -برای افتتاح و تحویل - منتظر زیر ساخت هستند. قاعدتا بر اساس ماده 85قانون ساماندهی تهیه زیر ساخت‌هاخبر مسئولیت دیگر دستگاه‌های دولتی مانند وزارت نیرو است.

وی تاکید کرد: برای حل مشکل مسکن مهر11500 میلیارد تومان منابع مالی به قیمت سال 96 مورد نیاز است که مورد تایید سازمان برنامه و بودجه نیز قرار گرفته است.

حال یک روز از موعد اعلام شده معاون وزیر راه و شهرسازی می‌گذرد و مشخص نیست که آیا بر اساس اظهارات مظاهریان پیشنهاد اجرایی حل مشکل مالی مسکن مهر به محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی ارائه شده است یا خیر؟

طی هفته‌های اخیر و با رفتن آخوندی از وزارت راه و شهرسازی، استفاده از ظرفیت استانداری‌ها برای تسریع تکمیل پروژه‌های مسکن مهر مطرح شده است. برنامه ای که در دولت‌های نهم و دهم اجرا و باعث شد با بسیاری از موانع تکمیل و تحویل این واحدها در آن زمان برطرف شود. حال باید منتظر ماند و دید که معاونت مسکن و ساختمان در قالب کارگروه مسکن چه برنامه‌ عملیاتی جهت رفع مشکل بزرگ مسکن مهر یعنی تامین منابع مالی خواهد داشت؟

منبع: خبرگزاری تسنیم

ارسال نظر
قیمت روز