درباره سژین خدمات تعرفه ها مقالات راهنمای سریع خریداران راهنمای سریع تامین کنندگان ثبت شکایات پشتیبانی ۰۲۱ - ۴۹۱۴۷ تلگرام پشتیبانی
امکان مشاهده قیمتهای روز کالاهای ساختمانی در سایت سژین اطلاعات بیشتر
مقایسه پیشنهادات فروش

پیشنهادات فروش ... مشاهده پیشنهاد فروش بیشتر

هیچ پیشنهاد فروش یافت نشد

تامین کننده ها ... مشاهده شرکت های بیشتر

هیچ شرکتی یافت نشد

نیم نگاهی به کفپوش بتنی

یکی از انواع کفپوش های موجود در سازه ها، کفپوش های بتنی هستند. آن روزهایی که کفپوش های طوسی و سایه روشن طوسی، تنهای رنگ های در دسترس برای کفپوش های بتنی بودند، گذشته است. امروزه تقریبا می توانید از هر رنگ و الگویی در این کفپوش ها استفاده کنید.

پیشنهادات فروش کفپوش بتنی

بتن را همه ی ما به عنوان ماده ای بسیار مقاوم می شناسیم و در واقع یکی از پر کاربردترین مصالح ساختمانی است که به خاطر در دسترس بودن مواد اولیه و قیمت مناسبی که دارد، بسیار مورد استفاده است. امروزه یکی از انواع کفپوش های ساختمانی، کفپوش بتنی است که به دلیل ویژگی هایی که دارد، یکی از اصلی ترین گزینه ها برای استفاده است. یکی از مهم ترین دلایل استفاده از کفپوش بتنی این است که این نوع کفپوش ها به دلیل مقاومت بالایی که دارند، به راحتی آسیب نمی بینند.
علاوه بر این، این دسته از کفپوش ها جاذب گرما هستند و به همین دلیل استفاده از آن ها باعث گرم شدن کف می شود. مزیت دیگر کفپوش بتنی این است که تمیز کردن آن بسیار راحت است و رنگ و طرح های متنوعی دارد.

 

کفپوش بتنی


قطعا کفپوش های بتنی یکی از بهترین انواع کفپوش های ساختمانی هستند اما عیبی که برای آن ها می توان در نظر گرفت این است که در صورتی که بتن درست بتونه کاری نشده باشد، می تواند رطوبت را جذب کند که همین خود عامل رشد کپک و قارچ است، که البته این موضوع با کمی دقت حل می شود. یکی دیگر از مواردی که در این زمنیه می توان در نظر گرفت این است که ایستادن طولانی مدت روی آن ها ممکن است باعث مشکلاتی در کمر شود که البته اثبات نشده است.


رنگ آمیزی کفپوش بتنی به چه صورت است؟

اگر قصد نصب کفپوش بتنی را دارید، چندین گزینه پیش رو دارید تا بتوانید رنگ مورد نظرتان را مستقیما به ساختار متریال وارد کنید. در حالت کلی، رنگدانه های طبیعی شامل اکسید آهن می توانند رنگ های لطیف بیشتری را برای بتن تولید کنند. در واقع استفاده از رنگ های اسیدی باعث می شود که این نوع رنگ ها در متریال بتن نفوذ کند و رنگ دلخواه به دست بیاید.
در واقع در حالت کلی، رنگ آمیزی بتن 2 نوع کلی است، یکی رنگ های اسیدی که در واقع بر اساس همان رنگ های شیمیایی هستنند و یکی رنگ های اکریلیک که بر پایه ی آب هستند. خاصیت رنگ های اسیدی همانطور که در بالا هم به آن اشاره شد این است که می توانند در بافت بتن نفوذ کنند و بعد از انجام فعل و انفعالاتی، جزیی از خود بتن شوند. اما این نوع رنگ ها توانایی تولید رنگ های محدودتری نسبت به رنگ های اکریلیک دارند.
اما رنگ های اکریلیک کاملا متفاوتند، در این نوع رنگ ها هیچ واکنشی انجام نمی شود و در نتیجه از نظر ظاهری هم با آن ها متفاوت است و سبب به وجود آمدن سطح و ظاهری شفاف و یکنواخت می شود.
در مورد رنگ های با پایه ی آب هم باید گفت که موادی هستند که به سطح کف رخنه می کنند و می توان از آن ها رنگ های زیبایی به دست آورد.

پیشنهادات فروش کفپوش

ارسال نظر
قیمت روز مصالح ساختمانی