درباره سژین خدمات تعرفه ها مقالات راهنمای سریع خریداران راهنمای سریع تامین کنندگان ثبت شکایات پشتیبانی ۰۲۱ - ۴۹۱۴۷۰۰۰ تلگرام پشتیبانی
مقایسه پیشنهادات فروش

پیشنهادات فروش ... مشاهده پیشنهاد فروش بیشتر

هیچ پیشنهاد فروش یافت نشد

تامین کننده ها ... مشاهده شرکت های بیشتر

هیچ شرکتی یافت نشد

آغاز ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسکن توسط بنیاد/ اتمام ۲ ساله به ...

رئیس بنیاد مسکن با بیان این که ساخت ۱۰۰ هزار واحد به زمان تامین زمین آن بستگی دارد، گفت: تاکنون ساخت ۵۰۰ واحد در استان مرکزی آغاز شده و ۵ شنبه هفته جاری نیز کلنگ ساخت ۶۵۸ واحد به زمین زده می شود.

- اخبار اقتصادی -

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، علیرضا تابش در مراسم امضای تفاهمنامه مشترک 20 هزار واحد مسکونی روستایی با سازمان بهزیستی در پاسخ به پرسش تسنیم مبنی بر این که 100 هزار واحد مسکونی وعده داده شده توسط وزیر راه و شهرسازی در چه مرحله ای قرار دارد، اظهار کرد: 100 هزار واحدی که وزیر راه و شهرسازی مطرح کرده اند در یک اقدام ملی به عهده بنیاد گذاشته شده است.

وی بیان کرد: برای اجرای این طرح توسط بنیاد، زمین های بنیاد یا زمین هایی که از سوی سازمان ملی زمین و مسکن تامین می شود، استفاده خواهد شد.

وی با تاکید بر این که طراحی ساخت این واحدها را آغاز کرده ایم، افزود: هم اکنون در مرحله تامین زمین قرار داریم؛ برای 20 تا 30 هزار واحد زمین داشتیم که آنرا به وزارت راه معرفی کردیم.  سازمان ملی زمین و مسکن نیز در حال تامین زمین 70 هزار واحد دیگر است.

رئیس بنیاد مسکن با یادآوری این که پنجشنبه هفته جاری کلنگ ساخت 658 واحد از این طرح در مشهد به زمین زده می شود، ضمن این که هفته گذشته ساخت 500 واحد در استان مرکزی آغاز شد، گفت: تا پایان سال آینده ساخت 100 هزار واحد شروع می شود و زمان اتمام آن منوط به این است که زمین چه زمانی تامین می شود.

تابش با تاکید بر این که فاصله یکساله برای تامین زمین، آماده سازی، تهیه نقشه  و... انجام می شود، اظهار کرد: دوره ساخت این واحدها بر اساس برنامه دو سال پس از تامین زمین است و طولانی نخواهد بود.

به گزارش تسنیم، بر اساس تفاهمنامه امضا شده بین بنیاد مسکن و بهزیستی 20 هزار واحد مسکن روستایی در روستاهای شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت ساخته می شود. برای ساخت این واحدها 25 میلیون وام با سود 4 درصد، 10 میلیون وام بلاعوض از سوی بهزیستی و 5 میلیون تومان وام بلاعوض توسط بنیاد مسکن تامین خواهد شد.

بررسی تفحص از عملکرد بنیاد مسکن در کمیسیون عمران مجلس

منبع: خبرگزاری تسنیم

ارسال نظر
قیمت روز