درباره سژین خدمات تعرفه ها پیوستن به ما مقالات راهنمای سریع خریداران راهنمای سریع تامین کنندگان ثبت شکایات پشتیبانی ۰۲۱ - ۴۹۱۴۷۰۰۰ تلگرام پشتیبانی
مقایسه پیشنهادات فروش

پیشنهادات فروش ... مشاهده پیشنهاد فروش بیشتر

هیچ پیشنهاد فروش یافت نشد

تامین کننده ها ... مشاهده شرکت های بیشتر

هیچ شرکتی یافت نشد

آغاز عملیات اجرایی برنامه اقدام ملی تولید و عرضه مسکن

قرار است امروز با حضور وزیر راه و شهرسازی عملیات اجرایی برنامه اقدام ملی تولید و عرضه مسکن آغاز شود. طرحی که بر اساس آن ۲۰۰ هزار مسکن در شهرهای جدید، ۱۰۰ هزار واحد در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت و ۱۰۰ هزار واحد در بافت های فرسوده شهری ساخته می شود.

- اخبار اقتصادی -

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، طی مراسمی با حضور محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی، حبیب الله طاهرخانی مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید و مدیران بانک مسکن کلنگ آغاز عملیات اجرایی برنامه اقدام ملی تولید و عرضه مسکن در شهر جدید اندیشه به زمین زده می شود.

بر اساس طرح وزارت راه و شهرسازی قرار است امسال و سال آینده 400 هزار واحد مسکونی برای اقشار متوسط و ضعیف جامعه ساخته شود. سهم شهرهای جدید  از این تعداد  200 هزار واحد مسکونی است و شرکت بازآفرینی شهری ایران و بنیاد مسکن به ترتیب متولی ساخت 100 هزار مسکن در بافت های فرسوده و شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت هستند.

مازیار حسینی معاون امور مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی دو روز پیش درباره برنامه دولت برای بخش مسکن گفته بود: طرح دولت برای ساخت مسکن کافی نیست، اما خوب است، برای عملیاتی شدن آن باید دولت و بخش خصوصی مشارکت کنند.

وی افزود: ساخت و تکمیل عملاً یک تا 1.1 میلیون واحد شروع شده و با واگذاری حدود 500 هزار واحد مسکن مهر و 400 هزار واحد مسکن در قالب طرح اقدام ملی و 200 هزار مسکن روستایی تکمیل خواهد شد.

وی درباره جزئیات طرح هم گفت: بحث، بحث مشارکت است، زمین را دولت می‌آورد و سرمایه را بخش خصوصی و قرارداد طبق سهم مشارکت دو طرف بسته می‌شود و در این راه از همه ظرفیت‌های قانونی برای تسهیل کار استفاده می‌کنیم اما کار غیرقانونی و خلاف مقررات نمی‌کنیم و هر جا هم که ظرفیت قانونی وجود دارد اما از آن استفاده نمی‌شود به ما منعکس کنند تا جهت حل آن اقدام شود.­

به گزارش تسنیم، بسیاری از کارشناسان و صاحبنظران اقتصاد مسکن با مثبت ارزیابی کردن اقدام وزارت راه و شهرسازی برای اجرایی کردن برنامه اقدام ملی تولید و عرضه مسکن بر این باورند که این طرح حداقل از دو سال آینده روی بازار تاثیرات مثبتی به همراه خواهد داشت.

منبع: خبرگزاری تسنیم

ارسال نظر
قیمت روز