درباره سژین خدمات تعرفه ها پیوستن به ما مقالات راهنمای سریع خریداران راهنمای سریع تامین کنندگان ثبت شکایات پشتیبانی ۰۲۱ - ۴۹۱۴۷۰۰۰ تلگرام پشتیبانی
مقایسه پیشنهادات فروش

پیشنهادات فروش ... مشاهده پیشنهاد فروش بیشتر

هیچ پیشنهاد فروش یافت نشد

تامین کننده ها ... مشاهده شرکت های بیشتر

هیچ شرکتی یافت نشد

سازمان هواپیمایی: اظهارات سخنگوی تعزیرات غیرکارشناسی است

مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری مدعی شد اظهارات سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی درباره نرخ بالای بلیت پروازهای داخلی غیرکارشناسی است.

- اخبار اقتصادی -

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم رضا جعفرزاده در پاسخ به اظهارات سخنگوی سازمان تعزیرات در خصوص بالا بودن قیمت بلیت شرکت های هواپیمایی در مسیر تهران – مشهد، اظهار کرد: سازمان هواپیمایی کشوری به عنوان ابراز حاکمیت دولت موظف به اجرای قانون برنامه پنجم توسعه (بند ب ماده 161) بوده و بر اساس این ماده قانونی که در آذرماه سال 94 ابلاغ شده از تعیین تکلیف نرخ در خصوص بلیت هواپیما منع شده است.

وی افزود: اما علی رغم این موارد در این چند سال سازمان  هواپیمایی کشوری همواره سعی کرده با تدابیری شرکت های هواپیمایی را در مسیری رهنمون کند تا با محاسبات منطقی در چگونگی درآمد- هزینه های خودشان با رعایت تمامی قوانین و مقررات ایمنی، نرخ های قابل قبولی را ارائه و ابلاغ کنند که این مهم توسط انجمن شرکت های هواپیمایی صورت گرفته و در دسترس عموم قرارداده شده است.

جعفرزاده تصریح کرد: توصیه شده تا شرکت های هواپیمایی بر نحوه توزیع بلیت های خودشان مدیریت لازم را داشته تا هیچ واسطه ای به خصوص در ایام پیک پروازی و یا به مناسبت های مختلف که تقاضا بالاست بیرون از دامنه نرخ های ارائه شده توسط شرکت ها اقدامی نکنند.

مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری با انتقاد از اظهارات اخیر در خصوص عدم نظارت سازمان هواپیمایی کشوری، افزود: تعبیر آزادسازی به رها سازی و اینکه بعضی اوقات خبری منتشر می شود که به اشتباه نرخ یک بلیت بیزینس کلاس که نوعاً تعداد قابل توجهی هم نیست به بلیت های اکونومی تعمیم داده شده و موجبات نگرانی افکار عمومی را فراهم می آورد بی تردید این گونه اخبار که حتی صراحتاً هم گفته شده که تا شش برابر اضافه شده و هیچ نظارتی هم نیست نه منصفانه است و نه کارشناسی.

وی افزود: این در حالی است که سازمان هواپیمایی کشوری همواره اقدام به نظارت و بازرسی از شرکت ها و دفاتر فروش بلیت هواپیما را در دستور کار داشته و شکایات ارسالی را مورد بررسی قرار می دهد به گونه ای که در چهارماهه اول امسال به 362 شکایات رسیدگی شده است.

جعفرزاده تصریح کرد: در مدت مذکور به 14 شکایات ثبت شده در سامانه شهراه وزارت راه و شهرسازی و 5مورد شکایت ثبت شده در سامانه بازرسی کل کشور پاسخ و همچنین به 732 شکایات از طریق پیامک در سامانه حقوق مسافر پاسخ داده شده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

ارسال نظر
قیمت روز