درباره سژین خدمات تعرفه ها مقالات راهنمای سریع خریداران راهنمای سریع تامین کنندگان ثبت شکایات پشتیبانی ۰۲۱ - ۴۹۱۴۷ تلگرام پشتیبانی
امکان مشاهده قیمتهای روز کالاهای ساختمانی در سایت سژین اطلاعات بیشتر
مقایسه پیشنهادات فروش

پیشنهادات فروش ... مشاهده پیشنهاد فروش بیشتر

هیچ پیشنهاد فروش یافت نشد

تامین کننده ها ... مشاهده شرکت های بیشتر

هیچ شرکتی یافت نشد

دکوراسیون مغازه

بهتر است بدانید از هنگامی که مشتری وارد فروشگاه و یا مغازه شما می شود و تا زمانی که به صندوق پیشخوان مراجعه می کند، به کار بردن نکات و ترفندهای هوشمندانه طراحی دکوراسیون داخلی تاثیر بسزایی در فروش شما دارد. ما در این مقاله به طراحی دکوراسیون داخلی مغازه پرداختیم.

امروزه در سراسر جهان از طراحی داخلی به عنوان علم، هنر و صنعت یاد می شود و در واقع یک طراح نیز علاوه بر آن که باید واقف به علم مختص و مرتبط در این زمینه باشد، بهتر است ترجیحا از زاویه دید هنری مناسب برخوردار باشد. در کنار این دو موضوع یک طراح خوب و مجرب باید بتواند از پیشرفته ترین تکنولوژی های روز دنیا و مواد اولیه آن در ساخت طرح مد نظر شما استفاده لازم را ببرد. 

سال های بسیاری است که مغازه ها، فروشگاه ها و مجتمع های تجاری شکل گرفته اند و وقتی پای طراحی و دکوراسیون آن ها به میان می آید می توان موضع های متعددی را در پیش گرفت. روزانه مشتریان زیادی در پاساژگردی ها از کنار مغازه ها عبور می کنند و در نهایت آن مغازه ای را برای خرید انتخاب می کنند که توجهشان را جلب نموده و حس کنجکاویشان را تحریک کرده باشد. در واقع، این مغازه ها با ویترین منحصر به فرد خود توانسته اند حس دعوت شدگی مشتریان را در یک نگاه برانگیزانند. 

از آن جا که ویترین مغازه رابط بین مغازه و محیط بیرون می باشد هرچه رابط بتواند ارتباط قوی تری با افراد حاضر در محیط بیرون برقرار کند قطعاً بر میزان فروش تاثیر به سزایی خواهد داشت. بنابراین، همچنان که ویترین مغازه شما می تواند عملکرد مثبت داشته باشد ویترین مغازه ای دیگر با طراحی متفاوت تر می تواند عملکرد منفی در کسب و کار خود داشته باشد.

طراحان و دکوراتورها در سراسر جهان معمولاً در اولین گام به شما فضایی خواهند داد تا در آن از متراژ و نورپردازی نهایت استفاده شده باشد و علاوه بر آن، تناسب به کارگیری متریال جدید، رنگ ها و طراحی دکورها مغازه ای با قابل توجه ترین و مجذوب ترین ویترین ها در اختیارتان می گذارند.

اولین نکته برای طراحی دکوراسیون مغازه توجه به نوع محصولات و متراژ آن می باشد. دومین نکته ای که باید آن را مدنظر قرار داد این است که مغازه دارای دو بخش مجزای طراحی دکوراسیون داخلی و ویترین می باشد.

فروشگاه های پوشاک از جمله مغازه هایی می باشند که نیازمند به طراحی دکوراسیون ایده آل و زیباست. در حقیقت به جرات می توان گفت دکوراسیون مغازه نقش مهمی در انتخاب صحیح و رضایت مشتریان دارد. دکوراسیون مغازه علاوه بر آن که باید دسترسی به محصولات را مطابق با نوع فعالیت فروشگاه امکان پذیر کند، باید احساس آرامش خاطر در هنگام خرید را برای مشتریان به ارمغان بیاورد.

پس از آن که طراحی ویترین مغازه انجام گرفت، به محدوده ورودی فروشگاهتان توجه کنید. محدوده ورودی فروشگاه که از آن به عنوان منطقه مرزی یاد می شود، نخستین فضایی است که مشتریان به آن قدم می گذارند. و با آن که محدوده کوچکی را به خود اختصاص می دهد اما مشتریان با قدم گذاشتن بر روی آن متوجه می شوند چه چیزهایی برای عرضه به آن ها دارید. 

حال که محدوده ورودی فروشگاهتان را از نظر گذراندید، یک مسیر هوشمندانه در نظر بگیرید تا علاوه بر آن که مشتریان را ترغیب به قدم زدن در مغازه کنید، بتوانید حجم رفت و آمدها را کنترل کنید. اکثر مغازه داران این مسیر را به شکل دایره تعبیه می کنند؛ به گونه ای که مشتریان از سمت راست وارد شده و نهایتا به بخش خروجی هدایت می شوند که همان جلوی مغازه می باشد. 

در صورتی که مسیر را تعیین کردید، به طرز چیدمان کالاهایتان توجه کنید. به طول مثال، اگر فروشگاه پوشاک زنانه اعم از انواع لباس ها، مانتو، شال و روسری دارید بهتر است از طراحی دکوراسیونی بهره مند شوید تا تمام پوشاک وابسته به طرح و مدل هایشان به راحتی قابل رویت باشند. 

تا به اینجا متوجه شدیم طراحی دکوراسیون داخلی مغازه شامل ویترین، فضای فروشگاه، محدوده ورودی، مسیرها، کفپوش، چیدمان و... می باشد. باید به خاطر داشته باشید مشتریان با شور و اشتیاق به فروشگاه شما قدم می گذارند اما پس از مدتی ممکن است خسته شوند. برای آن که مشتریان احساس راحتی بیشتری کنند می بایست محل هایی برای انتظار و استراحت آن ها در نظر بگیرید. قرار دادن یک صندلی و یا مبلمان می تواند ایده فوق العاده هوشمندانه ای باشد تا مشتریان مدت زمان بیشتری را در مغازه شما بمانند. 

و نهایتا به پیشخوان پرداخت مشتریان می رسیم. پیشخوان شما باید به اندازه کافی بزرگ باشد تا مشتریان بتوانند کیف و وسایلشان را روی آن قرار دهند. علاوه بر آن که می توانید از دیوار پیشخوان به عنوان یک ویترین شیک استفاده کنید، بهتر است با علائم خاص مشتریان را از سیاست های فروشگاهتان مطلع سازید.

همواره باید بدانید طراحی دکوراسیون داخلی مغازه پایان کار نیست. شما مدام باید در حال تغییر دادن و بهبود بخشیدن ظاهر فروشگاهتان باشید.

پیشنهادات فروش محصولات دکوراتیو

ارسال نظر
قیمت روز مصالح ساختمانی