درباره سژین خدمات تعرفه ها مقالات راهنمای سریع خریداران راهنمای سریع تامین کنندگان ثبت شکایات پشتیبانی ۰۲۱ - ۴۹۱۴۷ تلگرام پشتیبانی
امکان مشاهده قیمتهای روز کالاهای ساختمانی در سایت سژین اطلاعات بیشتر
مقایسه پیشنهادات فروش

پیشنهادات فروش ... مشاهده پیشنهاد فروش بیشتر

هیچ پیشنهاد فروش یافت نشد

تامین کننده ها ... مشاهده شرکت های بیشتر

هیچ شرکتی یافت نشد

تفاوت کفپوش PVC و پارکت

ما در این مقاله ضمن تعریف کفپوش PVC و پارکت به تفاوت های عمده میان آن دو می پردازیم.

برای آن که به تفاوت بینابین کفپوش PVC (پی وی سی) و پارکت بپردازیم، باید نخست به تعاریف آن ها و کاربردشان اشاره کنیم.

کفپوش PVC (پی وی سی) چیست؟

کفپوش PVC (پی وی سی) از جنس PVC و یا پلاستیک می باشد و از مهم ترین مزایای آن قابلیت شستشوی آن است. این کفپوش ها مناسب فضاهای اداری و تجاری و نیز منازل مسکونی می باشند. کفپوش های PVC در دو نوع تایل و رولی موجود می باشند. کفپوش های PVC دارای ضخامت 2 و یا 3 میلیمتری بوده و برای نصب آن ها از چسب استفاده می کنند. نصب این نوع کفپوش ها نسبت به لمینت زمان بیشتری می برد.

پارکت چیست؟

پارکت پوششی نسبتا مناسب برای کف منازل مسکونی می باشد که جنس آن ها از چوب طبیعی درختان است. هیچ فرآیند خاصی در تولید پارکت به کار نمی رود و تنها چوب درختان را به الوار تبدیل می کنند. سپس آن ها را در اندازه و ابعاد بسیار کوچک در کف چسبانیده و پس از خشک شدن پارکت ها روی آن ها را ساب و لاک می زنند تا صیقلی شده و جلا یابد. تنها تفاوت میان پارکت ها نوع درختی می باشد که چوب از آن تهیه شده است. پارکت از نظر خش پذیری دوام چندانی ندارد. علاوه بر این، در اثر وزن سنگین اشیاء نظیر پایه های مبل، کمد و... کوبیده می شود و به گونه ای که پس از جابجایی وسایل جای آن ها روی پارکت باقی می ماند. این نوع کفپوش به دلیل جنس چوب آن، از نظر نفوذپذیری آب بسیار سریع جذب شده و متورم می شود یا اصطلاحا باد می کند. با این که پارکت از نظر زیبایی خواهان زیادی دارد اما به دلیل استفاده شدن چوب طبیعی در آن هزینه بر است. در حدود 10 سال اخیر استفاده از پارکت به عنوان کفپوش کاهش یافته و آن چه امروز در بازار مشاهده می کنید انواع مقاوم شده آن می باشد.

تفاوت کفپوش PVC (پی وی سی) و پارکت

تفاوت عمده بین کفپوش PVC و پارکت آن است که کفپوش PVC از جنس PVC و یا پلاستیک بوده و دارای خاصیت ضدآب بودن است. این نوع کفپوش ها از موادی به نام پلی ونیل کلراید تشکیل شده است که به عنوان متریال اصلی محسوب می شود و لایه دکوراتیو که نمایی کاملا مشابه با چوب و پارکت را دارد و لایه دیگر لایه محافظ می باشد که روی آن کشیده شده است.

ظاهر این دو نوع کفپوش کاملا مشابه با یکدیگر بوده و فرق آنچنانی ندارند. تفاوت اصلی آن دو در نوع متریال به کار رفته است. 

نصب کفپوش PVC به نسبت پارکت زمان بیشتری می برد. و در واقع، کفپوش های PVC به دلیل دارا بودن خاصیت ضدآب معمولا در آشپزخانه ها مورد استفاده قرار می گیرد اما پارکت پوششی است که در کف اتاق ها و حال یا پذیرایی نصب می شود. 

از نظر قیمت نصب نیز کفپوش ارزان تر از پارکت می باشد اما از آن جا که هزینه اجرت نصب و زیرسازی کفپوش PVC گران تر است، نهایتا قیمت آن دو تقریبا یکسان می شود.

پارکت به وسیله کلیک و کفپوش با چسب نصب می گردد. از نظر ظاهری و ابعاد، کفپوش تایل با پارکت تقریبا یک اندازه می باشد. 

پیشنهادات فروش محصولات دکوراتیو

ارسال نظر
قیمت روز مصالح ساختمانی